16093 görüntülenme05 Nisan 2019
Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde seçimi kazanan AKP’li Osman Topaloğlu mazbatasını aldı. Topaloğlu’nun seçim gecesi söylediği “Oy yoksa hizmet de yok” sözlerine İYİ Parti’den sert tepki geldi.

Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde yerel seçimde Belediye Başkanı olan AKP’li Osman Topaloğlu’nun, seçim gecesi yaptığı açıklamalar tepki çekmişti. Topaloğlu, yaptığı konuşmada “2014 ve 2019 arasındaki değişimlere bakacağım. Öyle oy vermeyeceksin, beton yol alacaksın. Yok böyle bir şey bundan sonra. Bundan sonra oyu veren en önce hizmeti alacak. Diğerleri en sonda alacak.” İfadelerini kullanmıştı.

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu'nun skandal sözlerine tepki gösteren İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, yazılı açıklama yaptı. Yaşar açıklamasında, şu ifadeleri kullandı;

‘SEN ŞİRKET MÜDÜRÜ MÜSÜN YOKSA HALKIN BAŞKANI MISIN’

“Siz şirketlerinize genel müdür mü seçildiniz? Vatandaşların hizmet alma hakkı eşittir. Bu ifadeler demokrasiye ters düşmüştür. Bizim Belediye Başkanı arkadaşlarımız oyun geldiği yere, oy çoğunluğuna bakmadan, insana insan için hizmet edecekler. Fakat 19 Mayıs Belediye Başkanının ifadeleri de İYİ Parti ile AK Parti'nin vatandaşa, hizmete, insana, emeğe bakış açısını açıkça gösteriyor! Topaloğlu'nun cümlelerinden utanç duydum.

Bütün vatandaşlarımızı kucaklayan bir dil kullanmalıydı. Belediye Başkanı, sarf ettiği cümlelerle ayrıca suç da işlemiştir. Vatandaşlarımızdan derhal özür dilemelidir” diye belirtti. 

AKP’Lİ BAŞKAN: ‘BEN ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM’

Seçim sonrası mazbatasını alan Topaloğlu, tartışma yaratan sözleri ile ilgili yaptığı açıklamada ise “Yılardır 3-4 tane mahallede bize söz verilmiş olmasına rağmen hiçbir şey değişmedi. Ama baktığınızda hizmetin en iyisini almışlar. Bir kırgınlığı dile getirdik. O gece duygusallıkla söylenmiş sözler. Bu kadar saptırılacağını düşünseydim söylemezdim. Şimdi bu sözlerimi saptırıyorlar” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ