Politika
20 Kasım 2017 ( 17230 görüntülenme )

AKP'li BAŞKAN AKP'YE RESTİ ÇEKTİ: "GEÇ BUNLARI"

AKP'li Başkan Caner Can: İlimden uzaklaşırsak yeni FETÖ'lere esir olacağız


Ankara’nın AKP'li Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmada Atatürk’ün Nutuk’taki sözlerini hatırlatarak “İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETO’lara maalesef ki esir olacağız" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bu akşamki oturumunda Çamlıdere Belediyesi’nin 2018 bütçesi görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi. 

Meclise, teşekkür konuşması yapan AKP'li Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can’ın sözleri damga vurdu. 

Hürriyet'ten Murat Taşkın'ın haberine göre; Atatürk’ün sözlerini hatırlatan AKP'li başkan, CHP grubunca uzun süre alkışlandı. 

“Camiden çıkan müftü de meyhaneden çıkan Zühtü de bizim der kucaklarız” diyen AKP'li Can yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“FETÖ KAOSU İLİMDEN UZAKLAŞTIĞIMIZ İÇİN ÇIKTI”

“Bakın Türkiye’de bugün bir FETÖ kaosu yaşanıyor. Yaşanmalı mıydı hayır. Çünkü bizim o kadar ünlü güzel değerlerimiz var ki Mustafa Kemal Atatürk’ün söyledikleri nutuklarındaki o güzel veciz sözlerden bir tanesi diyor ki; her zaman için ilim irfan mürşit hiçbir zaman için ilimin arkasında yer almayacaktır.”

"ŞEYHLER ŞIHLAR PEŞİNDEN GİTMEK YANLIŞMIŞ”

“İlimden uzaklaşıp mürşidin peşine takıldığımız müddetçe yeni FETÖ'lere maalesef ki esir olacağız. Hiçbir zaman için tekkeleri kapattığında şıhlara şeyhlere dervişlere yüz tutmayın dediğinde eğer bu doğrultuda gitmiş olsaydık, bugün bir FETÖ tehlikesi bugün bu ülkede yok olurdu. Hiç olmazsa bundan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün bu veciz sözlerini kulak arkası yapmayalım.”

"FATİH’İ DE ATATÜRK’Ü DE REDDEDEMEYİZ"

“Biz Kanuni Sultan Süleyman’a da sahibiz. Fatih Sultan Mehmet Han’a da sahibiz. Bunlar bizim atalarımız köklerimiz. Bir devri kapatan bir devri açan Fatih Sultan Mehmet Hanı nasıl reddedemezsek Mustafa Kemal Atatürk’ü de reddedemeyiz. Bugün dünyada savaş kaosu yaşanıyor. Oturup düşünmemiz lazım. Yurtta sulh cihan da sulh. Bununda bugünden tedbirini almaz isek inanın ok yaydan çıktıktan sonra bunun geri dönüşü zor olur.”

"CAMİDEKİ MÜFTÜ DE MEYHANEDEKİ ZÜFTÜ DE BİZİM"

“Biz Çamlıdere insanı yaratılandan dolayı insanı severiz. Camiden çıkan müftü de meyhaneden çıkan Zühtü de bizim der kucaklarız. Çünkü bu ülkenin müftüsüyle de üzüleceğiz Zühtü’süyle de biz üzüleceğiz. Müftüde benim Zühtü de benim. "

"BEN RÜŞTÜYÜM"
Image result for AKP'li Başkan Caner Can: İlimden uzaklaşırsak yeni FETÖ'lere esir olacağız
"Bazı arkadaşlar bana bakıp peki başkan sen müftü müsün zühtü müsün diyorlar. Ben müftü de olamadım Zühtü de olamam. Ben gariban bir rüştüyüm. Rüştü nedir. Müftü ile Zühtü’yü aynı değerde seven onları tutan onlara aynı rüyayı gördüren kişidir. Bu ülkenin müftüsü de Zühtü’sü de Rüştü’sü de bizim.”

İlçede kurduğu oyuncak müzesini de anlatan Caner Can; “En hakiki mürşit ilimdir ilimden uzaklaşan cahildir, doğru yoldan çıkmıştır” diyerek sözlerini bitirdi. 

AKP'li Başkanın dikkat çeken sözlerini CHP’liler ‘bravo’ diyerek uzun süre alkışladı. 

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Haydar Demir’in “Başkan gelsin bizim aramızda otursun” sözlerine Meclis oturumunu yöneten Meclis İkinci Başkanvekili Nail Çimen “Vermeyiz” şeklinde esprili bir yanıt verdi. 

Çamlıdere, 2017 referandumunda %84’lük evet oy oranıyla Ankara ilçeleri arasında en yüksek evet oyu verilen ilçe olmuştu. 

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ