Reklamlar
Anasayfa » Haber
27 Aralık 2016 ( 4044 görüntülenme )

AKP'li Bakan'dan İLGİNÇ AÇIKLAMA!

AVCI: İMAM HATİP OKULLARI HALK HAREKETİDİR...


Kültür ve Turizm Bakanı Bakan Nabi Avcı, katıldığı Celaleddin Ökten Ödülleri töreninde "İmam Hatip okulları, özünde milletin bilfiil ve bizzat eğitime müdahalesidir. İmam hatip okulları bir halk hareketidir, halkın eğitime kendi adına sahip çıkma gayretidir" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İmam Hatipliler Derneği(ÖNDER) tarafından düzenlenen 'Celaleddin Ökten Ödülleri töreninde konuştu.

Bakan Avcı, İmam Hatip okullarının fikir babalarından ve ilk İmam Hatip okulu müdürü Celalettin Öktem'e rahmet dileyerek başladığı konuşmasında, "Bildiğiniz gibi İmam Hatip okulları çok ciddi toplumsal ihtiyacın gereği olarak ortaya çıkmıştır. Geçmiş dönemlerde birçok engellemelere rağmen, Celalettin Öktem hoca gibi alim ve fazıl şahsiyetlerin dirayet ve gayretleriyle varlığını koruyan İmam Hatip okulları, Türkiye'nin ihtiyacı münevver bir neslin yetişmesinde büyük rol oynadı. 

Türkiye'nin dini, ilmi, kültürel ve sosyal hayatında çok mühim bir yeri olan İmam Hatip okullarımız bugün de başka diğer okullarımız gibi güzide bir neslin yetişmesine vesile oluyorlar." dedi.

Kaynak: DHA

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

PKK'lı Teröristler ASKERİMİZE SALDIRDI! MHP azınlık hükümetine sıcak bakıyor Minicik yavrusunu emekli olsun diye işe sokmuştu... WhatsApp Kullanıcılarının DİKKATİNE! BEYTÜŞŞEBAP'ta PKK'ya OT YOLDURAN KAYMAKAM KADİR GÜNTEPE'ye ŞOK KARAR! MHP'li Vekile ŞOK GÖZALTI! Destek Azaldı! Ankara'da Dev FETÖ Operasyonu!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
MİT'in Başındaki İsim O Anlarda Neredeydi ?