Genel
16 Temmuz 2019 ( 6256 görüntülenme )

Şener'in Açıklaması Ankara'ya DÜŞTÜ!..

AKP'nin kurucularından Abdullatif Şener, 15 Temmuz Darbe girişiminin yıl dönümünde AKP FETÖ ilişkisine dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu.


AKP'nin kurcularından olan ve AKP'nin ilk iktidar döneminde başbakan yardımcılığı yapan CHP Konya milletvekili Abdüllatif Şener de bu tartışmalara dahil olarak, AKP FETÖ ilişkisine dair dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

"AKP DÖNEMİNDE DEVLET KADROLARINA YERLEŞTİRİLDİLER..."


TV5'te Hamza Yardımcıoğlu'nun 'Gizli Dosya' programına katılan Şener, FETÖ'nün darbe girişiminde bulunan örgüt üyelerinin AKP döneminde devlet kadrolarına yerleştirildiğini söyledi.

"UZUNCA BİR SÜRE İŞBİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİLER..."

FETÖ'nün darbe yapan elemanlarının AKP iktidarları döneminde kadrolara yerleştirildiğini ifade eden Şener, şu ifadeleri kullandı: "Sayısal olarak belirli bir potansiyele ulaşmışlık dönemlerine AKP hükümetleri döneminde yaşamış olduklarından, uzunca süre işbirliği yapmış olduklarından, asıl darbeye zemin hazırlayan kadroların o dönemde kamuya yerleştirildiğini düşünüyorum."

"AKP FETÖ İLE MÜCADELEYE ZARAR VEREN İŞLER YAPIYOR"

Şener, FETÖ ile mücadelede AKP'nin büyük yanlışlar ve hatalar içerinde olduğunu da söyledi. Normal bir vatandaşın FETÖ ile bağlantılı yakınının yaşanan durumlardan mağdur olduğunu belirten Şener, AKP'ye yakın FETÖ bağlantılı kişilerin yakınlarının ise devlet içinde terfi ettirildiğini aktardı.

AKP'nin FETÖ'den yargılanan kişilerin yakınlarını önemli görevlere getirdiğini bildiren Şener, şu açıklamayı yaptı:


"KENDİLERİNDEN OLUNCA BİR ŞEY YOK!.."

"Ama bir bakıyoruz ki Şaban Dişli'nin kardeşi 15 Temmuz darbe girişiminin ikinci önemli ismi darbenin elebaşısı, kardeşi büyükelçi olarak atanıyor. Bu darbeyi onun kardeşi yapıyordu. İkincisi simdi darbeciler arasında. Bu sefer vatandaş soruyor 'Benim oğlumun işine son verdin öbürünün kardeşinin işine son verdin, burada da darbecinin kardeşinin terfi ettirilmesinin anlamı ne.' Yani bunun(Şaban Dişli) kardeşi olduğu halde bir takım kıpırtılardan haberi yok mu? Veya bakanın birinin kardeşi FETÖ'den içerde, kendisi bakan. Bu görüntüler zayıflatıyor. Kendilerinden olunca bir şey yok. Ama muhalefete gelince bütün kesimlerini susturmak, sindirmek için bunu bahane ediyor"


Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ