AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Hodri meydan. Gelin yasa çerçevesinde seçim kurulları zaten şeffaf ama kamerayla vatandaşımıza kadar izletsin. Bizim için problem yok. Gerçek neyse o gerçek ortaya çıksın istiyoruz" dedi. Hemen ardından TRT harekete geçerek YSK'dan İstanbul ve Ankara'da yapılan oy sayımlarının canlı yayınlanmasını talep etti.

CANLI YAYIN YOK, GÖRÜNTÜYE İZİN

İtirazlar sonucu oyların yeniden sayımının yapıldığı İstanbul ve Ankara’da, TRT canlı yayın yapmak için YSK’ya başvuruda bulundu. TRT’nin başvurusuna yanıt veren YSK, başvuruyu reddetti. YSK, TRT’ye sadece sayım noktalarından görüntü alması için izin verdiğini açıkladı. YSK tarafından alınan kararda, şunlar kaydedildi:

'HABER AMAÇLI GÖRÜNTÜ ALINMASI İÇİN TRT'YE İZİN VERİLMİŞTİR'

"Kurulumuzca yapılan değerlendirmeler neticesinde; 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimine esas olmak üzere İstanbul ve Ankara'da yapılacak olan sayım işlemlerini engellememek kaydıyla kısa süreli ve haber amaçlı görüntü alınması için TRT'ye izin verilmesine karar verilmesi gerekmiştir."
AKP’Lİ YAVUZ İSTEMİŞTİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 2 Nisan’da yaptığı açıklamada, “Biz verilerimize güveniyoruz. Sizin de veri noktasında bir endişeniz yoksa, sonuçta ne çıkarsa kesinleşen sonucu hepimiz kabul ederiz. Hodri meydan. Gelin yasa çerçevesinde seçim kurulları zaten şeffaf ama kamerayla vatandaşımıza kadar izletsin. Bizim için problem yok” ifadelerini kullanarak oy sayımlarının canlı yayınlanabileceğini belirtmişti.

Kaynak: Sözcü/ Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ