Politika
31 Mart 2021 ( 6253 görüntülenme )

AKP İstanbul 'Olacak Dediler Oldu'

AKP büyük kongresi sonrası İstanbul İl Başkanlığı’nda 37 kişinin korona virüse yakalandığı öğrenildi. Olayın ortaya çıkmasının ardından CHP’li Ali Mahir Başarır “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” ifadelerini kullanarak Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamalarına göndermede bulundu.

VAKALAR ARTTI, KISITLAMA'
Korona virüs salgınına rağmen AKP kongrelerinin büyük kalabalıkların katılımıyla yapılması tartışmaları da beraberinde getirmişti. Son olarak Ankara’da düzenlenen AKP 7. Olağan Büyük Kongresinde hem kongre salonun içi hem de salonun önünde toplanan büyük kalabalık adeta kaçınılmazın ilanı bir görüntü verdi. Sosyal mesafenin dikkate alınmadı kalabalıkların ardından, önce Türkiye haritası tamamen kırmızıya boyandı daha sonra da Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona yasaklarının tekrar uygulamaya konulduğunu açıkladı.

AKP TEŞKİLATLARINDA KORONA ÇIKTI
Öte yandan kongreye katılan AKP İstanbul İl teşkilatında 37 kişide korona virüs çıktı. 'Coronavirus Report' adlı sosyal medya hesabının paylaşımda bulunduğu bir haberi kendi hesabında da paylaşan Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır gerçekleri bir kez daha gözler önüne serdi.

LEBALEB KONGRELER UNUTULDU

Başarır "ÖZEL: AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda 37 kişinin korona virüs test sonucu pozitif." şeklinde atılan tweeti kendi hesabından “Bu konuyu gündemde tutmanın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim.” şeklinde not düşerek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamalarına göndermede bulundu.

UZMAN UYARDI ‘CAN KAYIPLARI ARTABİLİR’
Öte yanda Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Ertuğrul, Türkiye genelinde İngiltere varyantının hakim olduğunu belirtti. Ertuğrul, "Ramazan ayına 30 bin civarı günlük olgu sayısıyla giriyoruz. Bu bizim için çok büyük risk. Buna bir de İngiltere varyantının yaygın olmasını eklersek, bir an önce bazı önlemler acil olarak alınmalı. Aksi takdirde olgu sayılarımızın 50 binlere çıkması ve can kayıplarımızın artması kaçınılmaz olacak" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ