Politika
05 Aralık 2021 ( 3747 görüntülenme )

AKP İşi İlerletiyor 'Uzun Atlama'

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Seydi Şifa Termal Tesisleri açılış töreninde konuştu. Kurum, " Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı 2023'te yeniden, yeni bir 20 yıl için Cumhurbaşkanı yapacağız " ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi:

‘ERDOĞAN’I 20 YIL DAHA CUMHURBAŞKANI YAPACAĞIZ’
“Konya'mız davaya sadakatin, vefanın beldesidir. Konya, liderine her zaman vefa göstermiştir, göstermeye de devam edecektir. Hamdolsun Seydişehirli kardeşlerimiz de 14 Ağustos 2001'de çıktığımız bu kutlu davamızda her zaman bizlerin yanında oldu. 2023'e yaklaştığımız bu dönemde Cumhur İttifakı olarak gayretle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mahalle mahalle, sokak sokak gezecek, çalmadık hiçbir kapı bırakmayacağız. 20 yılda bu ülkeyi baştan aşağı değiştiren, geleceğe taşıyan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı 2023'te yeniden, yeni bir 20 yıl için Cumhurbaşkanı yapacağız.”

ANAYASAYA GÖRE BİR KİŞİ EN FAZLA İKİ DEFA CUMHURBAŞKANI SEÇİLEBİLİYOR’
Öte yanda Anayasanın 101’nci madde hükmü gereğince bir kişi en fazla iki kez Cumhurbaşkanı seçilebiliyor, Hüküm şöyle; “Cumhurbaşkanı, kırk yaşını doldurmuş, yükseköğrenim yapmış, milletvekili seçilme yeterliliğine sahip Türk vatandaşları arasından, doğrudan halk tarafından seçilir. Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir”.


Mevcut Anayasaya göre Erdoğan üçüncü kez Cumhurbaşkanlığına aday olamıyor, Bakan Kurum’un söylediği gibi Erdoğan’ın bir yirmi yıl daha cumhurbaşkanı olabilmesi için Anayasanın da değişmesi gerekiyor.

Kaynak: Anayasa/ KRT TV

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ