Reklamlar
Anasayfa » Haber
10 Haziran 2017 ( 1353 görüntülenme )

FLAŞ!.. AKP'NİN KAPI ANAHTARI BAHÇELİ'DE!..

İÇTÜZÜK TOPLANTISINDA BAHÇELİ KİLİT İSİM OLDU

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın, TBMM İçtüzüğü değişikliğine yönelik grup başkanvekilleriyle yaptığı toplantıya ilişkin soruları yanıtladı.

 Elitaş, "Gönül isterdi ki grup başkanları, Sayın Kahraman'ın başkanlığındaki toplantıda fikirlerini beyan etsin. O çerçevede grup başkanvekillerine talimat vermeleri uygun olurdu." diye konuştu.

"BAHÇELİ KATILMADI AMA"

Devlet Bahçeli'nin, bu toplantıya gelmeyeceğini nazik dille ifade ettiğini belirterek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise nezaket sınırlarını aşan, hafif, basit bir dille AK Parti Grup Başkanı, Başbakan Binali Yıldırım'ı hedef alan bir cevap yazısı gönderdiğini söyledi. 

"BAHÇELİ İLE BU İŞ ÇÖZÜLÜR"

Elitaş, "Nasıl anayasayı MHP ile birlikte inşa etmişsek, İçtüzüğü de birlikte inşa edebiliriz. MHP'nin de bu konuda makul, olumlu yaklaşım sergileyeceğine inanıyoruz" dedi.

Yeni anayasa gereği İçtüzük değişikliğinin yapılabilmesi için 4,5 ay gibi bir süre kaldığının anımsatılması üzerine Elitaş, gerekirse Anayasa Komisyonunun çalışma kararı alabileceklerini, Eylül'de açılmasıyla birlikte Meclis Genel Kuruluna da İçtüzük değişikliğini indirebileceklerini bildirdi.

kaynak:yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Suriye'de Şiddetli ÇATIŞMALAR! BÜYÜK KRİZ!.. ABD SAVAŞ GEMİSİ YOLDA... ÇİN SAVAŞ UÇAKLARI HAVADA!.. Minibüsler Çarpıştı! Doğan Holding’ten FLAŞ AÇIKLAMA! İLKER BAŞBUĞ SONUNDA İSYAN ETTİ: YETER ARTIK!.. ODTÜ'de BAYKAL'ın PROFESÖR OĞLUNA GÜVENLİK KAFA ATTI!.. ŞOK!.. BELA Türkiye'ye Geliyorum Diyor... iPhone fiyatları Dudak Uçuklattı!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BARZANİ İPİNİ KOPARDI!.. ALDI BAŞINI GİDİYOR...