Politika
02 Nisan 2021 ( 2068 görüntülenme )

AKP 'Gidici'

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Ankara Gölbaşı'nda yaptığı açıklamada; "Ben şunu görüyorum, bugünkü iktidar partileri gitmekten korkuyorlar. Onlar korktukça korkutma yolunu seçiyor ama bu da bitecek. Sandıkta göreceğiz bunlar gidiyor göreceksiniz." ifadelerini kullandı...

AKŞENER ZİYARET ETTİ DİYE İSTİFA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz şubat ayında Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde esnaf ziyaretleri sırasında kendisini ofisine davet ettiği için Gölbaşı Belediye Spor Kulübü Başkanlığı görevinden istifaya zorlanan Lütfü Yılmaz'ı tekrar ziyaret etti. Akşener, "Lütfü kardeşim, ben geldim burada çay içtim diye görevinden alındı" dedi. Akşener yaptığı açıklamada, daha önceki ziyareti sırasında ofislerine davet edildiğini ve kendisinin de kabul edip çay içmek için girdiği hatırlatmasını yaptıktan sonra şöyle konuştu:

‘’GELDİĞİMİZ NOKTAYA BAKIN’

"Lütfü kardeşim Türkiye’nin psikolojik gerginliğinin azaltılması lazım geldiğini, kendisinin bulunduğu pozisyonu anlattı. Hoş sohbet ettik ve çıktık. Ondan sonra görevinden alındı, burada pek çok gerilimler oldu. Niye? Ben geldim burada çay içtim diye. Türkiye’nin geldiği noktayı gösteren çok feci bir örnek bu. AK Parti’nin veya Sayın Erdoğan’ın aleyhinde konuşmadık, MHP’nin ya da Sayın Bahçeli’nin aleyhinde konuşmadık. Hiçbir şey konuşmadık bu çatının altında.”

‘’İYİ PARTİ’YE GELDİLER’
Ekonomiyi konuşmak lazım, açın, açığın yanında olmak lazım diye konuştuk; sahaya yönelik bilgiler aldık, kamuya açık bir konuşma yaptık. Arkasından gelişmeler oldu. Ben kendisini aradım, eşiyle beraber geldiler kendi rozetimi kızımıza taktım. Başkan'ıma da rozet taktık, partilimiz oldular. Bugün ben bir mensubumuzun işletmesine geldim çay içmeye, davetleri için teşekkür ediyorum. Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları gösteren çok özel ve atipik bir örnek oldu bu."

‘BUNLAR GİDİYOR, GÖRECEKSİNİZ’
“ Türkiye’deki her şey bir sorun. Arkadaşlar da elindeki çekiçle o problemin başına vuruyor. Yargı bağımsızlığının olmadığı, adaletin olmadığı, hukukun olmadığı bir yerde zaten birçok şey olmaz. Ekonomi de olmaz, doğru dürüst yatırım olmaz. Bakın canı istenilen canı istediğine o taraftan olunca hakaret edebiliyorsunuz ama siz hakkınızı arayamazsınız. Ben şunu görüyorum, bugünkü iktidar partileri gitmekten korkuyorlar. Onlar korktukça korkutma yolunu seçiyor ama bu da bitecek. Sandıkta göreceğiz bunlar gidiyor göreceksiniz."

‘BİZ DE İYİ PARTİ'YE GEÇTİK’
Görevinden istifası istenilen ve ardından düşünmeden istifasını verip İYİ Parti’ye geçen Lütfü Yılmaz ise şöyle konuştu: "İstifamı istediler, bende tabii hiç tereddüt etmeden Spor Kulübü Başkanlığı görevimden istifa ettim. Sonrasında hemşehrilerimiz geldiler yanımızda oldular, belediyeden bir teşekkür dahi alamadık, kendi partimden ziyaretime gelen olmadı. Ben de netice itibarı ile bir karar verdim İYİ Parti ailesinin içine katıldım. Eşimle beraber gittiğimizde birbirimize baktık 'fark ettiniz mi herkes gülüyor' dedik. Çok güzel karşıladılar. Biz de İYİ Parti’ye geçtik onun mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri mutlu ettiniz."

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ