Genel
20 Ağustos 2018 ( 1245 görüntülenme )

Bayram şoku!.. AKP GÜL'Ü ÇOK AĞIR VURDU!..

AKP İzmir il teşkilatı parti binasında bayramlaşma merasimi yaptı. Burada konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Abdullah Gül haindir. Erdoğan karşısına aday olarak çıkmayı düşünmüş, harekete ihanet etmiş bir insandır" dedi.

İşte Hamza Dağ'ın konuşmasının Abdullah Gül ile ilgili olan bölümü:

CHP-İYİ PARTİ-HDP İTTİFAKI ADAYI

"Abdullah Gül de bu harekete ihanet edenlerden birisidir. Son aday olacağı güne kadar parti kurucusudur, büyüğümüzdür diye sesimiz çıkmadı. Ama Recep Tayyip Erdoğan karşısına CHP- İYİ Parti- HDP İttifakı'nın adayı olarak çıkmayı düşünecek birisi haindir" diye konuştu. 


ABDULLAH GÜL ADAYLIK KONUSUNDA NE DEMİŞTİ?

“Cumhurbaşkanlığı adaylığı, seçimlerin erkenden yapılacağının anlaşılması üzerine Temel Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesi benim dışımda gelişmiştir. Benim organize ettiğim bir süreç değildir. Benim siyaset tecrübe ve anlayışıma güvenenlerin talebinden ortaya çıkmıştır. Ben de geniş bir mütabakat olursa üstüme düşeni yapmaktan çekinmeyeceğimi söylemişimdir.”

‘GENİŞ ÇAPLI MUTABAKAT YOK, ADAY DEĞİLİM’

“ Toplumun büyük bir kesiminden böyle bir talep olursa kaçınmayacağımı belirtmişimdir. Temel Bey'in çabalarını takdirle karşılıyorum. Temel Bey'in çabaları sonrası geniş bir mütabakat olmadığı ortaya çıkmamıştır. Bu nedenle adaylığım söz konusu değildir.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ