3368 görüntülenme26 Şubat 2020
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, vatandaşın kendisine parlamentonun neden çalışmadığını ve AKP sıralarının neden boş olduğunu sorduğunu belirterek, "Bilmiyorum vatandaşlarımız onlara hakkını helal ediyor mu ama ben etmiyorum" dedi.

PARLAMENTO ÇALIŞMIYOR
TBMM Genel Kurulu’nun yeterli çoğunluk bulunmaması nedeniyle yarına kadar tatil edilmesine CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tepki gösterdi. Başarır Meclis bahçesinde yaptığı açıklamada, vatandaşların kendisine sürekli olarak Parlamento’nun neden çalışmadığını ve AKP sıralarının neden boş olduğunu sorduğunu belirterek, AKP’nin kendi getirmiş olduğu yasalara bile TBMM’de sahip çıkmadığını öne sürdü.

‘AKP’Lİ VEKİLLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’
AKP milletvekillerinin Meclis Genel Kurulu’na katılmaması nedeniyle Parlamento’nun yasama faaliyetini yapamaz hale geldiğini vurgulayan Başarır, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

‘YASAMA FAALİYETİ DIŞINDA AKP’Lİ VEKİLLER HER ŞEYİ YAPIYOR’
"AKP milletvekilleri odalarında iş takibi yaparken, yasama faaliyetleri dışında her şeyle uğraşırken, AKP Grubunda Cumhurbaşkanının hakaretlerini, tehditlerini alkışlarken, yasama görevlerini yapmıyorlar, Meclis boş, kendi getirdikleri yasaya sahip çıkmıyorlar. Unutmasınlar bu maaşı, bu makamı, bu hakkı vatandaşlarımız onlara bu sebepten dolayı vermedi. Utanç duyuyorum, yarın 14’ e kadar çalışmayacak bu Meclis, boşa para alacaklar. Bilmiyorum vatandaşlarımız onlara hakkını helal ediyor mu ama ben etmiyorum."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ