23074 görüntülenme29 Haziran 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Daha demokratik çoğulcu ve temsil düzeyi yüksek bir baro yapısı oluşturmakta kararlıyız. Bunun için çoklu baro yapısı üzerinde duruyoruz. Milletvekili arkadaşlarımız bu konu ile ilgili kanun teklifini yarın veriyor" dedi.

DAVUTOĞLU: ‘BU BİR FETÖ PROJESİ’
Öte yanda Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, baroların seçim sisteminde yapılması öngörülen yasal düzenlemeye ilişkin konuştu. Baroların bölünerek, seçim sisteminin değiştirilmek istenmesiyle ilgili olarak ‘FETÖ’nün yapmak istediği de buydu’ diyerek tepki gösterdi. Konuyla ilgili açıklama şöyle;

‘DÜN FETÖ İSTİYORDU ŞİMDİ AKP’
“Baroların en temel anayasal hak olan seyahat özgürlüğü, toplantı yapma özgürlüğü beşinci sınıf bir otoriter rejimdeymişiz gibi ihlal edildi. Dün FETÖ’nün AK Parti’ye yaptığını bugün hükümet başkalarına yapmak istiyor. Dün HSYK’yı tekeline almak isteyen FETÖ’nün yapmak istediğini bugün iktidar zihniyeti istiyor.”

’SAVUNMA ETNİK VE DİNİ TEMELDE AYRIŞTIRILMAK İSTENİYOR’
İktidar bu yaptığı ile hukuk sisteminin en temel ayaklarından savunmanın mezheplere, etnik kimliklere göre bölünmesi ihtimalinin farkında bile değil. Ya da daha kötüsü çok iyi farkında ve bizzat bu bölünmeyi istiyor. Siz alevi baro, sünni baro, ulusalcı baro, kürtçü baro, sağcı baro, solcu baro, AK Partili baro, CHPli baro mu kurmak istiyorsunuz?

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ