AKP'nin İstanbul için seçimin iptal edilmesine yönelik YSK'ya başvuru yapıp yapmadığı belirsizliğini koruyor. AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, 'Başvurduk' derken, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ise' Başvuru, henüz gerçekleşmemiştir' ifadesini kullandı.

AKP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, Büyükçekmece başvurusu ve İstanbul'da tam kanunsuzluk başvurusunun birlikte görüşülmesini istedi. Öte yandan partinin seçim işlerinden sorumlu başkanı Ali İhsan Yavuz, başvurunun henüz gerçekleşmediğini bildirdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

‘BAŞVURMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’

“İstanbul seçimlerinin yenilenmesi hususunda yapmayı düşündüğümüz başvuru, henüz gerçekleşmemiştir. “Başvuruda bulunuldu” şeklindeki haberler doğru değildir. Söz konusu bu olağanüstü itiraz yolunu önümüzdeki günlerde kullanmayı düşünüyoruz.” Dedi.

YAVUZ ‘BİR KEZ DAHA YSK’YA GİDECEĞİZ’ DEMİŞTİ

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, resmi Twitter hesabından Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul’da tüm oyların sayılmasını reddetmesine ilişkin, olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak bir kez daha YSK’ye gideceklerini duyurdu. Yavuz, ”YSK, İstanbul’da tüm oyların sayılması talebimizi reddetmiştir. Bunca usulsüzlük ortadayken böyle bir karar verilmesi anlaşılır gibi değildir. Şimdi, olağanüstü itiraz yöntemini kullanarak bir kez daha YSK’ya gideceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ