Reklamlar
Anasayfa » Haber
29 Ağustos 2017 ( 3098 görüntülenme )

AKP'den Vatan Şaşmaz'ın Öldürülmesiyle İlgili Açıklama!

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesinde silah tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı. Ünal, Şaşmaz'ı öldüren ve Filiz Aker'e ait olduğu belirtilen silahın taşıma değil, bulundurma ruhsatı olduğunu söyledi.

Ünal, katıldığı televizyon programında konuyla ilgili şunları söyledi:

"Birkaç köşe yazarı da bu konuyu gündeme taşıdı. 6136 sayılı kanun ile silah edinmenin şartları, çerçevesi belirlenmiş. Herhangi bir şekilde yani izne bağlı olduğu için ruhsat almadan Amerika'da olduğu gibi birilerinin silahlanması mümkün değil.

'İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE EMNİYET ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR'

Bulundurma ve taşıma ruhsatının şartları kanunla belirlenmiştir. Herhangi birisinin gidip silah alması söz konusu değil. Ama eğer birileri ruhsatsız silah bulunduruyorsa ki, bu konuda İçişleri Bakanlığımız ve emniyet çalışmalarını sürdürüyor.


'AK PARTİ HÜKÜMETİNİN SİLAHLANMA KONUSUNDA HASSASİYETİ SON DERECE AÇIK'

Bu olayda kullanılan silahta taşıma ruhsatı olan değil bulundurma ruhsatı olan bir silahla, bu cinayet işlenmiş durumda. Bizim özellikle AK Parti hükümetlerinin silahlanma konusundaki hassasiyeti son derece açık."

kaynak:sputnik

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK!.. KARGO DEVİ BAKIN KİME SATILDI... MESRUR BARZANİ'den İLGİNÇ ÇIKIŞ!.. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı'dan Flaş Açıklama! DEV İHALEDE SONUÇ AÇIKLANDI!! İRAN FENA KOPTU!.. İNTİKAM MESAJI... Emekli Maaşları Ne Kadar Oldu? BAHÇELİ'YE BÜYÜK TEPKİ! MERKEZ BANKASI'NDAN KREDİ KARTI AÇIKLAMASI!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Akaryakıtta Yeni Dönem Başlıyor!