Politika
16 Kasım 2018 ( 6833 görüntülenme )

AKP'den tuhaf açıklama!.. 'CÜZİ MİKTAR'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminde ölenlerin yakınları için toplanan yardımların ailelere ulaştırılmadığı iddiasına yanıt verdi.

‘CÜZİ MİKTAR’

Kılıçdaroğlu'nun 309 milyon lira olarak belirttiği miktara "cüzi" diyen Çelik, "Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği gibi büyük bir rakam ortada yok" dedi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

‘VATANDAŞLARIN YAPTIĞI CÜZİ BİR YARDIM’


"Ne yaparsak yapalım şehit ve gazilerimize olan borcumuzu ödeyemeyiz. Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği, vatandaşlarımızın yaptığı cüzi bir yardımdır. Bir vakıf kurulmak üzeredir. Bunu yakında göreceksiniz. Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği gibi büyük bir rakam ortada yok. Cüzi miktarın en iyi şekilde değerlendirilmesi için, Aile Bakanlığı'nın kontrolünde bir vakıf çalışması gerçekleştirilmektedir."

Çelik, bu 'cüzi' miktarın en yii şekilde değerlendirilmesi için Aile Bakanlığı'nın kontrolünde bir vakıf çalışması gerçekleştirileceğini belirtti.

KILIÇDAROĞLU: ‘NEREDE BU PARA’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaorğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından 15 Temmuz 2016'da gerçekleştirilen darbe girişiminde hayatını kaybedenlerin aileleri ve gaziler için 309 milyon lira toplandığını söylemiş, bu miktarın ailelere ulaştırılmadığını iddia ederek Cumhurtbaşkanı Tayyip Erdoğan'a, "Ne oldu bu para? Sevgili Erdoğan duyuyor musun, nereye gitti bu para?" diyerek seslenmişti.

Kaynak: T24

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ