Genel
29 Temmuz 2019 ( 1070 görüntülenme )

'SIĞINMACILARA ÖZEL SAĞLIK MERKEZİ'

AKP’de il başkanlarına Suriyeli sığınmacılar ile ilgili talimat verildiği ortaya çıktı. Genel Merkez, il başkanlarına Suriyeli sığınmacılar ile ilgili olumsuz görüşlerin kırılması için vatandaşlarla temasa geçilmesi gerektiğini belirtti.SIĞINMACILARA ÖZEL SAĞLIK MERKEZİ

Toplamda 29 ilde 189 tane Göçmen Sağlık Merkezi olduğu belirtilen toplantıda, Suriyeli sayısının 20 bin ve üzeri olduğu yerlerde Güçlendirilmiş Göçmen Sağlığı Merkezi oluşturulduğu bilgisi paylaşıldı. Bu merkezlerde temel sağlık hizmetlerinin yanı sıra çocuk, kadın doğum gibi pek çok hizmetin de verildiği hatırlatıldı. Bu merkezlerin daha aktif kullanılması talimatı verildi.

OSMANLI ŞEFKAT GÖSTERMİŞ

Türkiye'de yaşayan sığınmacılarla ilgili mesajların verildiği toplantıda Osmanlı döneminden Cumhuriyet dönemine kadar din ve ırk ayrımı gözetmeksizin sığınmacılara hoşgörü ile yaklaşıldığı ve açık kapı politikası yürütüldüğü ifade edildi.

ŞİMDİ BEDAVA AMA KATKI PAYI ALINACAKMIŞ

Sığınmacıların sağlıkta öncelikleri olduğuna yönelik kamuoyunda 'doğru olmayan' bilgilerin de paylaşıldığı toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Suriyelilerden aldıkları sağlık hizmeti karşılığında katkı payı alınacağı örnek olarak gösterildi.

Kaynak: yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ