Politika
02 Aralık 2019 ( 4255 görüntülenme )

AKP'den Geri Adım: 'YASA İPTAL'

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, kamuoyunun tepkisinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen düzenlemeyi veto ettiğini duyurdu.

ERDOĞAN’DAN VETO

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın termik santrallere filtre takılmasını 2,5 yıl daha erteleyen düzenlemeyi veto ettiğini açıkladı.

BÜYÜK TEPKİ ÇEKMİŞTİ

AKP'nin teklif ettiği düzenleme Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilmişti. Akp Sözcüsü Çelik, sosyal medyada yoğun tepkiye sebep olan düzenlemeyi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Anayasa'nın 56. ve 89. maddeleri uyarınca reddettiğini belirtti.AKP Sözcüsü Çelik, termik santrallere ilişkin soruları da yanıtladı.

“Sayın Cumhurbaşkanımız insan sağlığı ve çevrenin korunmasındaki hassasiyetin Anayasal görevi olduğunu ifade ediyorlar. “ diyen Çelik, ertelemenin insan sağlığı ve çevrenin korunmasıyla bağdaşmadığını söyledi. Çelik, "Yeniden görüşülmede nasıl bir durum ele alınacak?" sorusuna, “Yeni bir süreç nasıl olur, bir şey söyleyemem şu anda.” yanıtını verdi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ