Genel
04 Şubat 2018 ( 24101 görüntülenme )

AKP'DEN İNANILMAZ ANKET KARARI!

ERDOĞAN: ARTIK ANKETLERE GÜVENMİYORUM

AKP yönetimi, yıllardır her ay yaptırdığı düzenli kamuoyu yoklamalarını rafa kaldırdı. Parti yönetiminin bu kararında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “manipülasyon yapıldığı” yönündeki uyarısından sonra “Anketlere artık güvenmediği” yönündeki uyarısının etkili olduğunu belirtildi.

ERDOĞAN: BİZİ YANILTILYORLAR

AKP kulislerinde bir süredir, özellikle belediye başkanlarının performansının ölçülmesi konusunda yaptırılan kamuoyu yoklamalarında “manipülasyon yapıldığı” iddiaları konuşuluyordu. Son olarak, hafta içinde kurmayları ile yaptığı toplantıda kamuoyu yoklamaları ile ilgili bir değerlendirme yapan Erdoğan'ın;

ERDOĞAN: 'BİZİ MANİPÜLE ETTİKLERİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

“Anketlere güvenmiyorum artık. Bizi çok fazla manipüle ettiklerini düşünmeye başladım. Geçmişte bu çok oldu, halen de devam ediyor. Geçmişte yerel seçimlerle ilgili yapılan anketlerde bizi nasıl yanılttıklarını gördük” dediği öğrenildi.

ÜÇ AY SÜREYLE ANKET YASAK

Erdoğan'ın bu değerlendirmelerinden sonra AKP yönetimi, üç ay süreyle kamuoyu yoklaması yapmama kararı aldı. AKP, uzun süredir üç ayrı firmaya her ay düzenli kamuoyu yaptırıyordu. 

HER AY YÜZ BİN LİRA ANKETLERE GİDİYORDU

AKP kurmayları kararının gerekçesini, “Zaten anket yaptıracak bir durum da yok. Her şey ortada. Seçimlere yakın devam edilir. Şu anda ihtiyaç yok. Her ay yapılan anketler için 100 bin lira civarında ödeme yapılıyordu. Sayın Cumhurbaşkanı da anket yapılmaması önerisine destek verdi” diye açıkladı.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ