Politika
27 Aralık 2018 ( 5157 görüntülenme )

AKP'den dil ağır üslup ağır...'SİYASİ MÜSVEDDE'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaptığı açıklamada Kılıçdaroğlu için hakaret içeren ifadeler kullanarak ‘“AK Parti iktidara geldiği günden beri pek çok siyasi müsveddeyi temize çekmişti. 31 Mart akşamı Sayın Kılıçdaroğlu’nu da temize çekecektir, Cumhur İttifakı ortaya koyacağı performansla” dedi.

NOEL KUTLU OLSUN

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AK Parti MYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Hıristiyan vatandaşların Noel yortusunu tebrik eden Çelik, MYK toplantısında yerel seçime dönük hazırlıklar çerçevesinde yapılan çalışmaların gözden geçirildiğini ve TBMM çalışmalarının değerlendirildiğini aktardı.

İSTANBUL ADAYI CUMARTESİ AÇIKLANIYOR

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayını Cumartesi günü saat 14.00’te Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenecek program ile açıklayacağını belirten AK Parti Sözcüsü Çelik, “Salı günü Ankara’da ilçeler ve aday tanıtım toplantısı yapılacak. 5 ya da 6 Ocak’ta İzmir’de tanıtım toplantısı gerçekleştireceğiz” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA HAKARET: ‘SİYASİ MÜSVEDDE’

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “AK Parti iktidara geldiği günden beri pek çok siyasi müsveddeyi temize çekmişti. 31 Mart akşamı Sayın Kılıçdaroğlu’nu da temize çekecektir Cumhur İttifakı ortaya koyacağı performansla” dedi.

‘MHP’DE OLAN YERLERDE ADAY ÇIKARMAYACAĞIZ’

Belediye Başkanı adaylarının belirlenmesi ile ilgili sürece ilişkin sorulan soruya yanıt veren Çelik, “Büyükşehirlerdeki çalışmalar çerçevesinde MHP’de olanlar onlarda kalacak, AK Parti’de olanlar onlarda kalacak diye bir prensip anlaşması vardı. Osmaniye’den aday çıkarmamakla ilgili Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı. MHP’de olan yerlerde AK Parti aday çıkarmayacak.”

‘AK PARTİ VE MHP YÜZDE YÜZ MUTABIKTIR’

“Gelinen noktada hem Cumhurbaşkanımız hem Bahçeli gerekli açıklamaları yaptılar. Bu yerel seçimler Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin hayata geçmesinden sonraki ilk yerel seçimlerdir. Burada çok yüksek oy oranına ulaşmak, birtakım tartışmaları sona erdirmek bakımından güçlü bir faaliyet, kampanya yürütülecek. Gelinen noktada AK Parti ile MHP Cumhur İttifakı’nın yerel seçimlerde ortaya koyacağı başarı konusunda nasıl tutum alınması konusunda yüzde yüz mutabıktır. Son derece dinamik, verimli, hepimiz açısından memnuniyet verici bir çalışma yürütülmektedir" diye konuştu.

Kaynak: DHA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ