Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, NTV'de katıldığı canlı yayında Fatih Sultan Mehmet'e 'İşgalci' dedi. AKP'li vekil Şamil Tayyar'dan örtülü tepki geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Tayyar, şu ifadeleri kullandı:

‘İŞGAL DEĞİL, FETİH’
"İşgal değil fetih. Mutlak fetih. Şerefli fetih. Görkemli fetih. Kutlu fetih. İstanbul’u fetheden komutan ne güzel komutan. İstanbul’u fetheden asker ne güzel asker."

NE OLDU
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un NTV kanalına verdiği röportajda İstanbul'un fethi hakkında kullandığı ifade izleyenleri şoke etti. Bakan Ersoy, İstanbul'un fethini işgal olarak niteledi.

İSTANBUL İŞGAL
Beyoğlu Kültür Yolu Projesi'nin ve Atatürk Kültür Merkezi projesindeki son durumun konuşulduğu esnada Bakan Ersoy, "Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u işgal ettikten sonra Fatih Sultan Mehmet Vakfı'nı kuruyor" ifadelerini kullandı.

ŞAMİL TAYYAR MEDYA SORUMLUSU
Geçtiğimiz gün Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın, Şamil Tayyar'ın başkan yardımcısı olarak atanmasına ilişkin yazısı Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı. Gazeteci kökenli Şamil Tayyar, AKP'den 24, 25, ve 26'ncı dönem Gaziantep Milletvekilliği yaptı.

ÜNAL’DAN PAYLAŞIM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Orhan Miroğlu, Hüseyin Yayman, Markar Eseyan, Mustafa Canbey, Hatice Kübra Öztürk, Emre Cemil Ayvalı, Büşra Paker'den oluşan Tanıtım Ve Medya ekibimize Şamil Tayyar da katıldı. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ