7928 görüntülenme09 Kasım 2020
Berat Albayrak'ın istifasının ardından MYK toplantısı sonrası açıklama yapan AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in basın toplantısı boyunca tedirgin olması ve sesinin titremesi dikkatlerden kaçmadı.

TÜM DİKKATLER AKP SÖZCÜSÜNDE
AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Parti genel merkezindeki basına kapalı gerçekleştirilen toplantı, saat 17.30'da başladı. Aynı zamanda Erdoğan'ın damadı olan Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa etmesinin ardından gözler MYK sonrasında yapılacak açıklamaya çevrilmişti.

‘BEN BİLMEM CUMHURBAŞKANI TAKDİRİ’
Ömer Çelik basın mensuplarının sorusu üzerine Berat Albayrak'ın Instagram hesabından duyurulan istifa açıklaması hakkında "Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde göreve getirme, görevden alma, istifayı kabul edip etmeme Cumhurbaşkanımızın takdiridir. Benim bir açıklama yapmam söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

TEDİRGİNLİK
AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in toplantı boyunca sesinin titrediği ve tedirgin bir tavır sergilediği görüldü. Çelik'in tavrı 'Saray iktidarında kriz mi yaşanıyor?' sorusunu akıllara getirdi.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ