Bir dönem AKP'de milletvekilliği yapan Tuna Beklevic, 2008'de kapatma davası sırasında Erdoğan ile yeni parti kurmak için hazırlık yaptıklarını belirtirken, "Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti." dedi.

METİNER: AKP ÖMRÜNÜ TAMAMLADI

AKP eski milletvekili ve iktidara yakınlığı ile bilinen Star Gazetesi yazarı Mehmet Metiner, AKP’nin ömrünü tamamladığını belirterek "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeni bir partinin kurulması gerekiyor. Yenilenmiş bir AK Parti’ye değil yeni bir AK Parti’ye acilen ihtiyaç var" demesinin ardından, AKP'li bir isimden daha dikkat çeken bir çıkış geldi.

BEKLEVİÇ: ‘ERDOĞAN HEM PARTİYİ HEM KENDİSİNİ TÜKETTİ’

AKP eski milletvekili Tuna Beklevic, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 2008 yılında Erdoğan ile defalarca yeni parti kurma konusunu konuştuklarını, hatta hazırlıklar da yaptıklarını belirterek, ancak kapatma davası sonrası Erdoğan'ın bu fikirden vazgeçtiğini ifade etti. AKP'ye açılan kapatma davasının bir kırılma olduğunu ifade eden Beklevic, "Erdoğan önce partisini sonra da kendisini tamamıyla tüketti." dedi.Tuna Beklevic'in açıklamaları şöyle:

‘ERDOĞAN KENDİSİNİ TÜKETTİ’“.Erdoğan kendisini o kadar tüketti ki; yeni Dünya ile ilgili söyleyecek tek bir sözü yok. Aklı başında kimse de zaten kendisini ciddiye almıyor. Türkiye’nin tarihsel birikimine dayalı bir kapasiteyi tüketmekle meşgul zalim bir pozisyon taşıyor.Daha önce de ifade ettiğim gibi rejimin bu dramatik ‘tükenişini’ Türkiye için olumlu olarak değerlendiriyorum. Rejimin çaresizliği mazlumların zaferi olacaktır. Bunu sevinmeliyiz. Çünkü her bitiş başka bir başlangıçtır. Tazeliktir. Berekettir.”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ