Politika
13 Ağustos 2019 ( 3252 görüntülenme )

AKP'de Sesler Yükseliyor:'NEYİN PAZARLIĞI BU'

Suriye'deki Müşterek Harekat Merkezi için ABD'den ilk kafile Şanlıurfa'ya ulaşırken, ABD ile varılan mütabakata AKP'den tepki sesleri yükseldi. ABD ile Türkiye arasında varılan mutabakat sonrası kurulan "Müşterek Harekat Merkezi"nde görevlendirilecek ilk Amerikalı askerler Şanlıurfa'ya ulaştı.

‘ORTAK OYALAMA MERKEZİ’

Ortak Harekat Merkezi’ni, "Ortak Oyalama Merkezi" diye nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimlerden Metin Külünk, "Hadi ABD’nin, Sn. CB’mızın kararlılığı karşısında, PKK’yı koruma refleksiyle alelacele OYALAMA MERKEZİ kurma telaşını anladık, peki bu içerdeki neyin telaşı? Neyin hesabı? Neyin Planı? Ve Neyin pazarlığı? Herkes, her şeyin farkında ama her şeyin!!! Dikkatle izliyoruz" diyerek sosyal medyadan eleştiride bulundu.

‘NE BU TELAŞ?’

İktidara yakın Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk de Metin Külünk’e destek vererek, "Amerikan emperyalizmiyle tek taraflı bir kararla varılan mutabakat zeminine karşıyım. Önce şeffaflık. Nasıl bir plan üzerinde anlaşıldı? Bu plan PKK-PYD'nin orada temizlenmesini öngörüyor mu, Münbiç ne olacak? Ayrıca... Ne bu telaş? Girin şuraya artık yeter... Giremeyecekseniz..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ