Politika
14 Eylül 2019 ( 921 görüntülenme )

AKP'de SAĞANAK!..

Ahmet Davutoğlu’nun AKP’den istifası sonrası yeni parti çalışmaları hız kazandı. Yeni partinin kuruluşunun yıl sonunu bulmaması beklenirken, AKP’den istifaların giderek arttığı ve en fazla istifanın Konya ve İstanbul’dan geldiği öğrenildi.

İSTİFALAR DEVAM EDİYOR

AKP teşkilatlarından istifaların devam ettiğini belirten Davutoğlu’na yakın bir kaynak, “En fazla Konya ve İstanbul teşkilatlarından istifalar geliyor. Yağmur gibi istifa var” görüşünü savundu. Ağrı eski Milletvekili Cesim Gökçe de AK Parti’den e-devlet üzerinden istifa etti. Gökçe, e-devlet aracılığı ile siyasi partilerden istifa işlemini gerçekleştirdi.

YENİ PARTİ EN GEÇ ÜÇ AY İÇİNDE KURULUYOR

Davutoğlu’na yakın kaynaklar, “Yeni bir siyasi harekete başlıyoruz. Önümüzdeki günlerde hızlı bir şekilde bu çalışmayı yürüteceğiz. Çok yoğun bir çalışma başladı” derken yeni partinin takvimine ilişkin de, “Fazla uzun sürmez. Yılsonunu bulmaz. Önümüzdeki günlerde bir açıklama gelir. Kısa zamanda şekillenecek. Tüm bölgelerde yoğun bir çalışmaya gidiliyor” dedi.

YENİ PARTİNİN TAKVİMİ

Davutoğlu’nun önümüzdeki günlerde Manisa’ya gideceği belirtildi. Davutoğlu Manisa’dan sonra il ziyaretlerine devam edecek. Edinilen bilgiye göre yeni partinin kuruluşu yılsonunu bulmayacak. Bir iki ay içerisinde yeni partiye ilişkin açıklamanın yapılacağı belirtildi. 


Davutoğlu, istifa ederken, “Hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun, bu ülkenin geleceği için yüreği çarpan ve sorumluluk hisseden herkesi ve her kesimi ortak akıl çerçevesinde bir araya gelmeye ve birlikte çalışmaya davet ediyoruz” diyerek yeni parti hakkında da mesajını verdi.Yeni kurulacak partinin temel ilkeleri arasında, “düşünce, ifade, din ve vicdan özgürlüğü”, “tarafsız ve bağımsız yargı”, “demokratik hukuk devleti kuralları” yer alacak.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ