Genel
25 Mart 2017 ( 100061 görüntülenme )

Eski CIA Başkanı'ndan Türk Bakanlar Çavuşoğlu ve Damat Albayrak Hakkında ŞOK AÇIKLAMA!

CIA Eski Başkanı James Woolsey; ABD Başkanı Donald Trump'ın istifa eden Ulusal Güvenlik Danışmanı Mike Flynn'ın, Türk bakanlar Mevlüt Çavuşoğlu ve Berat Albayrak'la, halen ABD'de bulunan FETÖ Lideri Fethullah Gülen'i bu ülkeden kaçırmayı görüştüklerini açıkladı.

Wall Street Journal’da yayınlanan habere göre, Trump’un seçim kampanyası devam ederken kampanyada danışman olarak görev yapan emekli general Flynn, Türk Bakanlar Çavuşoğlu ve Albayrak Türkiye’deki 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, 19 Eylül’de New York’ta, Manhattan’daki Essex House otelinde gerçekleşen görüşmede, Woolsey de yer aldı.

Woolsey, WSJ’ye yaptığı açıklamada, görüşmede Gülen’in ABD’den “yasal iade prosedürüne takılmadan çıkarılmasının” ele alındığını anlattı. Görüşmenin yapıldığı yere geldiğinde, görüşmenin başlamış olduğunu söyleyen Woolsey, o anda duyduklarından “büyük ihtimalle yasa dışı bir faaliyetin görüşüldüğü izlenimini edindiğini” söyledi.

WSJ’nin toplantı hakkında bilgi sahibi kişilere dayandırdığı haberde, Toplantıda hazır bulunan iki Türk Bakan, Çavuşoğlu ve Albayrak’ın “ucu açık fikirler dinlemek istediklerini ve fikirlerin farazi olarak dile getirildiği” de ifade edildi.

CIA eski Başkanı Woolsey, “fikir, sözkonusu kişiyi gece yarısı örtülü bir operasyonla kaldırmaktı” dedi. Habere göre, görüşmede bunun nasıl yapılacağına dair taktiklerin “ele alınmadığını” da vurgulayan Woolsey, eğer bu taktikler konuşulmuş olsaydı, kendisinin de bunların yasallığını sorgulayacağını söyledi.

Flynn’in sözcüsü Price Floyd ise, görüşmenin hiçbir aşamasında “General Flynn’in hiçbir yasa dışı eylemi, hukuk dışı fiziki kaçırmayı ya da buna benzer herhangi bir eylemi konuşmadığını” söyledi. Floyd, Flynn’in görüşmede Gülen hakkındaki dava için Intel grubun nasıl bilgi toplayabileceği konusunda görüş bildirdiğini belirtti.

DÖNEMİN ABD BAŞKAN YARDIMCISINA DA HABER VERİLDİ

Woolsey ayrıca, konu hakkında dönemin ABD Başkan Yardımcısı olan Joe Biden’a da “ortak bir dost” aracılığıyla bilgi gönderdiğini açıkladı.


FLYNN İSTİFA ETMEK ZORUNDA KALMIŞTI

Donald Trump’un seçim kampanyasında, Trump’ın en yakın danışmanlarından biri olarak görev yapmış, seçimlerde kazanılan başarının ardından da Trump tarafından ulusal Güvenlik Danışmanlığı görevine getirilmişti.

Ancak bu görevde sadece 24 gün kalabilen Flynn’in, daha yeni ABD Başkanı ve kabinesi göreve başlamadan bir Rus diplomat ile temas kurduğu ortaya çıkmış, Flynn istifa etmek zorunda kalmıştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ