Genel
17 Mart 2019 ( 11866 görüntülenme )

ORC: 'İBRE DEĞİŞTİ'

ORC Araştırma Genel Müdürü Murat Pötseki, AKP’nin Balıkesir’i kaybedebileceğini açıkladı. Bunda en büyük etken olarak ise hükümetin tarım ve hayvancılık politikaları ile birlikte, Edremit, Balya ve Ayvalık’ta MHP’li adayların desteklenmesi gösterildi.

Araştırma şirketlerinden gelen anket verileri, Cumhur İttifakı’nın Balıkesir’de büyük oy kaybı yaşadığı yönünde. Hükümete yakın ORC Araştırma Genel Müdürü Murat Pötseki, İyi Parti Denizli ve Balıkesir Büyükşehir Belediyelerini kazanmaya yakın” ifadelerini kullandı.

HÜKÜMETİN TARIM POLİTİKALARINDAN ÇİFTÇİLER RAHATSIZ

AKP’nin oy oranının düşmesinin nedenlerinden bir diğeri de Hükümetin tarım ve hayvancılık politikası olarak gösterildi. Hayvancılık ve tarım merkezi olan Balıkesir’de, mazot pahalılığı, zeytine gereken değerin verilmemesi ve il genelinde yetişen tarım ürünlerinin ithalatının önünün açılmasının, Cumhur İttifakı’nın 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi oy oranının düşmesindeki en büyük etkenlerden biri olduğu ifade edildi.


“AKP MECLİS ÜYESİ CHP’Yİ DESTEKLEYECEĞİNİ AÇIKLADI”


Özellikle, Edremit’te MHP’li aday Tuncay Kılıç’ın aday olarak gösterilmesine tepki koyan AKP’li seçmenlerin bir kısmının sandığa gitmeyeceği ifade edildi. Son olarak, AKP Edremit ve Balıkesir Büyükşehir Meclis Üyesi Nihat Sönmez partisinden ve meclis üyeliklerinden istifa edip, daha önce Zeytinli Belediyesi’nde birlikte çalıştığı CHP Başkan Adayı Hasan Arslan’ı destekleyeceğini açıklamıştı. 

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ