Gazeteci ve 25. ve 26. Dönem CHP Milletvekili Barış Yarkadaş Saray İttifakı içinde dönen aday tartışmalarına ilişkin tartışmaları aktardı. AKP ve MHP ittifakının 12 adayının değiştirileceğini belirten Yarkadaş, Erdoğan'ın AKP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'den memnun olmadığını da belirtti.

ERDOĞAN ‘HULUSİ BEY ÖNERDİ ÖZHASEKİ’Yİ, YANILDIK’ DEMİŞ

Yarkadaş twitter hesabından, "HALK ve HABERTÜRK TV yayınlarında da söyledim: Cumhur İttifakı, isimlerini açıkladıkları 12 ilde adaylarını değiştirecek. Erdoğan, Mehmet Özhaseki'nin adaylığından da memnun değil. Erdoğan, "Hulusi Bey önerdi Özhaseki'yi. Yanıldık" diyor yakın çevresine. Özhaseki kalıyor ama..." diye görüşlerini paylaştı.

CHP'NİN ANKARA ADAYI BELLİ OLDU!..

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş olarak açıklandı.Yerel seçimler önce aday belirleme çalışmalarının devam ettiği CHP'de, Ankara adayı belli oldu. CHP Parti Meclisi'nde yapılan oylamada 12'ye karşı 45 oyla Mansur Yavaş, Ankara Belediye Başkan adayı olarak seçildi.

‘YOLUMUZ AÇIK OLSUN’

Adaylığının açıklamasının ardından Twitter hesabından açıklamada bulunan Yavaş, "Başkent Ankara adaylığı için şahsımı lâyık gören Millet İttifakı’nın Genel Başkanları Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Akşener’e ve parti yöneticilerine teşekkür ederim. Bu güveni, seçimi kazanıp, başarı ile taçlandırmak boynumuzun borcudur. Yolumuz açık olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ/ gerçekgündem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ