31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı genişliyor. MHP, Çanakkale, Burdur ve Sinop'ta, AK Parti de Kars, Kırklareli ve Iğdır'da belediye başkanı adaylarını çekti.

MHP, Çanakkale, Burdur ve Sinop'ta, AK Parti ise Kars, Kırklareli ve Iğdır'da belediye başkanı adaylarını Cumhur İttifakı kapsamında geri çekti. İttifak kapsamında 14'e yakın ilde değişiklik olabileceği ifade ediliyordu.

ADAYLAR TEKE DÜŞÜRÜLÜYOR

Cumhur İttifakı'nın ortakları AK Parti ve MHP adayların kesinleşmesine sayılı günler kala işbirliği yapılacak seçim bölgelerinin sayısını artırma kararı aldı. Buna göre Cumhur İttifakı, bazı il, ilçe ya da beldelerde yarışa ayrı ayrı adaylar yerine tek adayla katılacak. Anlaşmaya göre de ya AK Parti ya da MHP daha önce açıklanan adayını geri çekecek.

AKŞENER: ‘ERDOĞAN’IN YIKILMAZ ALGISI PATIR KÜTÜR ÇÖKTÜ’

Geçtiğimiz gün, seçimlerin gerçek öznesinin ekonomi olacağını vurgulayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aday listelerinin YSK’ya verileceği tarihe sayılı günler kala AK Parti ve MHP’nin ittifakı genişletme kararı almasını ‘korku işareti’ olarak değerlendirdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yıkılmaz algısının ‘patır kütür çöktüğünü’ öne sürdü.

Partiler bir yandan aday listeleri üzerinde çalışırken bir yandan da seçim bildirgelerini açıklayıp kampanyalarına start veriyorlar. AK Parti ve CHP'nin ardından İYİ Parti de 20 Şubat'ta Ankara'da seçim bildirgesini açıklayacak.

"İYİ PARTİ CHP ARASINDA BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ KONUŞULUYOR"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim kampanyasına resmen başlatmadan önce yerel seçimleri aralarında Sputnik'in de bulunduğu bir grup gazeteciye değerlendirdi.

Seçim işbirliği yaptıkları CHP ile şu an belediye meclis üyeliklerinin konuşulduğunu kaydeden Akşener, "Ama sahada konuşuluyor. Orada genel merkezler işin içinde yok ama sorun çıkmaz" dedi. Akşener, CHP ile yapılan ittifakın genişleyip genişlemeyeceği, ayrı adaylarla girilecek bazı illerde adayın teke düşürülüp düşürülmeyeceğine ilişkin soruya da, "Yok bildiğim kadarıyla görüşmeler bağladık, bitti" yanıtını verdi.

Bu seçimin gerçek öznesinin ekonomi olacağını vurgulayan Akşener, Cumhur İttifakı'nın bazı illerde adayları teke düşürme kararına ilişkin soruyu da yanıtladı.

AKŞENER: "YIKILMAZ ALGISI PATIR KÜTÜR ÇÖKÜYOR ŞU ANDA"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugüne kadar hiç yapmadığı işleri yapmış olacağını kaydeden Akşener, "Gördüğüm kadarıyla Tayyip Bey hiç bugüne kadar yapmadığı işleri yapmış olacak bu durumda. Yani bu korku işaretidir. Kimi aday gösterirse göstersin ağzından çıkmışsa hiç adayı geri çekmedi farkındaysanız. Doğru eğri, durdu arkasında. Şimdi ilk defa bunu yapacak. Şimdi bunun sahadaki algısı ne olacak? Yani yıkılmaz algısı patır kütür çöküyor şu anda" diye konuştu.

AKŞENER: "KORKU ENDİŞE HATA YAPTIRIR, ODAKLANMAYI ENGELLER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir ‘çerçeveleme ustası' olduğunu belirten Akşener, millet bahçeleri gibi projelerin de bilerek, dikkat çekmek üzere yapılmış işler olduğunu söyledi. Akşener, "Tayyip Bey'in o çerçeveleme modelinde konuşması yok. Mermiyi niye söylersin, onun yapmayacağı bir iş bu. Bir endişe var gerçekten de bir endişe var. Korku ve endişe hata yaptırır. Daha doğrusu şöyle odaklanmayı engeller. Ben endişeli görüyorum, endişe asabiyet yaratır" dedi.

AKŞENER: "BEKA MESELESİ TUTMAMIŞ KOLTUKLARIN BEKASI TUTMUŞ DURUMDA"

İYİ Parti Lideri Akşener, sahadaki izlenimlerine ilişkin soruyu yanıtlarken de AK Parti'nin güçlü olduğu Ankara'da ismini vermeyeceği bir ilçe ile İstanbul'da evinin de bulunduğu Üsküdar'ı pilot olarak çalıştığını anlattı. Bu çalışmadan bazı sonuçlar aldıklarını kaydeden Akşener, "Bakın göründüğü gibi olmayacak, şimdi korkmamaya başladı insanlar. Çok ilginç, korkmuyor, söylüyor ve beka meselesi tutmadı. Koltukların bekası tutmuş mesela" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ