Politika
16 Temmuz 2018 ( 4728 görüntülenme )

FETÖ TUTUKLUSU İNTİHAR ETTİ!..

Mersin’de FETÖ’ye dönük operasyon kapsamında 8 Temmuz’da gözaltına alınıp tutuklanan Arbel Gıda’nın sahiplerinden Mahmut Aslan’ın eniştesi Davut Demirkale’nin Mersin E Tipi Kapalı Cezaevi’nde intihar ederek yaşamına son verdi.


Arbel Gıda’nın sahiplerinden Mahmut Aslan’ın eniştesi Davut Demirkale’nin kendisini çarşafla asarak intihar ettiği ileri sürüldü. Demirkale'nin cenazesi Mersin'de toprağa verildi.

Mersin’de FETÖ soruşturması kapsamında 8 Temmuz’da tutuklanan Arbel şirketi sahibi Mahmut Arslan ertesi gün adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Mahmut Arslan, 2004 seçimlerinde AKP’den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmuş ancak seçimi kazanamamıştı. Mahmut Arslan daha sonraki dönemlerde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanlığı, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanlığı görevlerinde de bulunmuştu.

'Neler yaşandı'

Geçen yılın Ağustos ayına işadamı Mahmut Arslan’ı avukatı ve damadı olan Murat Altındere, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Organize Suçlar Bürosu’na verdiği bir dilekçede, Arslan kardeşlerin AKP’li ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yakın isimler olduğunu vurgulamıştı. Altındere dilekçesinde şu ifadelere yer vermişti: 

“Müvekkilimiz Erdoğan ve AKP’ye yakındır”

“Müvekkilimiz Mahmut ve Hasan Arslan, özellikle bakliyat sektöründe olmak üzere ülkemizi dünya çapında temsil eden saygın işadamlarından olup birçok kamusal, yarı kamusal ve sivil toplum örgütlerinin önde gelen isimlerindendir. İki müvekkil de AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız’a yakınlığıyla bilinmekte, müvekkillerden Mahmut Arslan , yerel seçimlerde AK Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı dahi seçilmiştir. Müvekkillerimiz, tıpkı bölücü terör örgütü PKK’nın hedefinde olduğu gibi FETÖ/PDY hain terör örgütünün de hedef şahısları arasındadır.”

kaynak:cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ