Milli Savunma Bakanı Akar, "Yaptığımız harekatlar sonucu terör koridoru, terör devleti oluşturulması hayali bitti." dedi. Yapılan harekatların sonuçları neye vardı?" sorusunun yöneltildiği Akar, şunları kaydetti:

‘İŞ TAMAM’
"Yaptığımız harekatların sonucu bir terör koridoru, terör devleti oluşturulması hayali bitti. Bunu Amerikalılar, teröristler söylüyor” dedi.

Haber işte böyle…
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ‘terör devleti hayali bitti’ diyor.
Yani?
Yani harekat hedefine ulaştı, güney hudutlarımızda artık bir terör devleti olmayacak diyor…
İyi de yüz bini aşkın teröriste ne oldu? Hala orada…
Özerk pkk yönetimlerine ne oldu? Hala yerinde duruyor…
Peki nasıl oluyor da pkknın terör devleti kurma hayali bitmiş oluyor?
Madem Akar bunu söyleyemiyor, o zaman ben anlatayım…

‘BU TERÖR DEVLETİ DEĞİL, KÜRESEL KÜRDİSTAN PROJESİ DEVLETİ’


Akar’ın dediği terör devleti, hani Suriye’de PKK terör örgünün hedefleri sayılırken ‘Kürt Koridoru’ diye medyanın isimlendirdiği bir proje vardı ya, işte o. Yani ‘Bir ucu Akdeniz’de, bir ucu İran’da, diğer ucu Ermenistan’a dayanmış küresel siyasi bir proje. Bu proje ‘İsrail destekli Kürdistan’ projesi. Sevr’e dayandığı için İngiliz, BOP’a dayandığı için bir ABD projesi ve Tevrat’ta geçen Vaat Edilmiş Topraklar hikayesine de dayandığı için Hristiyanlar adına kutsal nitelik taşıyan küresel bir proje olduğunu söyleyebiliriz.

‘BİR YANDA ABD BİR YANDA RUSYA, TÜRKİYE ARADA’

Rusların neredeyse kalıcı olarak Suriye’de yerleştiği düşünüldüğünde ise artık Rus desteği olmadan bu projenin işletilebilmesinin mümkün olamayacağı anlaşılıyor. Bu durumda tünelin bir ucu ABD-İsrail, diğer ucu Ruslar tarafından tutulmuş olduğu için Türkiye’nin bu üçlü arasında sıkışıp kaldığı da görülebiliyor. Bu da bize Birinci Dünya Savaşını hatırlatıyor. Bir uçta İngiliz diğer uçta Rusların Anadolu’yu işgalini hatırlatıyor. 1917 bolşevik ihtilali olmasaydı başımıza neler gelecekti, onu düşündürüyor.

İKİ FIRAT’IN DOĞUSU VAR, BİRİ TÜRKİYE’DE BİRİ SURİYE’DE’

Şimdi bugün tartışılan Fırat’ın doğusu meselesi bu büyük resme eklendiğinde, PKK terör örgütünün siyasi misyonunu Barzani’ye devrettiği, buna karşılık bu örgütün Suriye toprakları Fırat’ın doğusunda silahlı misyon üstlenmiş olduğunu söylemek mümkün. Bu durumda Türkiye’ye karşı konumlanmış bu küresel projenin yine iki ayağı var. Yine biri silahlı biri siyasi ama artık sadece Irak kuzeyinde değil, şimdi hem Irak hem Suriye’de karşımıza çıkıyor.

‘ABD’NİN HRİSTİYAN AZINLIKLARA MERAKI BU YÜZDEN’

Suriye’de yaşanan son gelişmelerin ışığında, bu sayılan ayaklara Barzani-PKK’yla birlikte Suriye ve Irak coğrafyasındaki Yezidiler, Nesturiler, 1915 Osmanlı tehciriyle giden Ermeniler, Süryaniler, Keldanilerin de eklenmesi gerekiyor. Çünkü hepsi aynı coğrafyada, üstelik hepsine de -Sevr işgal projesinin bir parçası olarak kendilerine ta yüzyıl öncesi- devlet sözü verilmiş olan etnik kimlikler. Rusya şimdilik resim vermiyor gibi görülse de zamanı geldiğinde onun da bu aile fotoğrafında yer alacağından hiç kuşku yok.

Bu bize neyi gösterir?
Bu bize projenin ilerleme kaydettiğini, PKK terör örgütünün silahlı misyonunun artık Fırat’ın doğusunda işletileceğini, Barzani’nin siyasi misyonunun ise Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da HDP teşkilatları üzerinden yayılacağını gösterir. Bu noktada son yerel seçim öncesinde TRT’ye çıkarılan 74 askerimizin katili Osman Öcalan’a da siyasi bir misyon verilebilir, ‘barış kardeşlik’ diyerek HDP’nin yerine yeni bir parti kurabilir ya da mevcut teşkilatların başına geçebilir. Onca suç duyurularına rağmen bu terörist hakkında bir işlem yapılmayışın altında yatan neden belki de budur, kim bilir?

Erdal Sarızeybek

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ