İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bursa'da düzenlenen ortak mitingde vatandaşlara hitap etti. Bursa'da yapılan ortak miting için toplanan on binlerce vatandaş, alanı Türk bayraklarıyla kapladı.

Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun konuşması öncesinde, vatandaşların ellerindeki Türk Bayrakları ile kırmızıya boyanan alanda hep bir ağızdan İstiklal Marşımız okundu. Kürsüye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener çıktı. Akşener, hükümetin kendisi ile ilgili söylediği sözlere yanıt verirken şu ifadeleri kullandı:

‘DÜŞMANCA DİLİN SEBEBİ KÖTÜYE GİDEN EKONOMİ’

" Her bir konuşmamızda hemşerilerimize şöyle seslendim: ‘Bu bir yerel seçimdir. Bu yerel seçimde belediye başkanı seçeceğiz. Onların kim olduklarını onların hangi projelerini, hangi hizmet anlayışı içinde olduklarını takip edin karar verin. Bu tepedekilere en ağır hakaretleri birbirlerine edip bugün kanka olabiliyorlar. 

Allah rızası için dostlarınızla akrabalarınızla komşularınızla kötü olmayın. Bütün bu düşmanca dilin ana sebebi ekonomidir.’"

‘ELİNDEN GELENİ ARDINA KOYMA’

"Ekonominin başında Damat var ne söylediği belli değil. EYT’liler türedi dendi. EYT’lilerin hakkı hukuku ortada kaldı. 3600 ek gösterge için memurlara söz verdiler yerine getirmediler. 82 puanla atanamayanların yerine 55 puanla atananları, kul hakkı yenen gençlerin sorunlarını konuşmayalım diye her şey söylendi. Tenceredeki yangını konuşmayalım diye kapattılar. Bir Tarım Bakanı var şaka gibi. 142 bin dönümlü yerde 25 ilde patates ekmeyi yasakladılar. Sisi’ye kızıyorlardı, Mısır’dan soğan ithal ettiler. Beni hapis ettirecekmiş. Elinden geleni arkana koyma."

‘ADİ OLAN SENSİN, ÖKÜZ OLAN SENSİN’

“Bilerek isteyerek Türk tarımını bitirdiler. Arpaya kadar ithalat var. Ben köylü kızıyım. Tütün, ay çiçeği, buğday yetiştiricisi bir ailenin kızıyım. Bir ton tütünle bir evlat evlendirirsiniz. Bugün çiftçi borçlu, çiftçi ölmek üzere, topraklar boş. Bakan mı danışman mı ne olduğun belirsiz kişiye sormak istiyorsanız nasıl olur da dersin adilere dersin. Adi olan sensin. Bunlar zıvanadan çıktılar. Onun için Antep vekili seçmenine öküz dedi. Sensin öküz. “

‘O KULAĞI ÇEKMENİZ LAZIM’

“Kadınlar Meral kızım açız dediler. Niğde’de Mersin’de açız dediler. Bu açız çığlığını duymayanlar size ihanet ettiler. O kulağı çekeceksiniz ki sizin gözünüze baksınlar. Bu ikazı yapmalısınız. Özellikle de Ak Partili kardeşlerim bu ikazı en çok siz yapmalısınız. Kul hakkı Gayretullah’a dokunur. Bu kul hakkının hesabını görmek için tekrar gözlerinize bakmaları için o kulağı çekeceksiniz”.

Ülkücü kardeşlerime seslenmek istiyorum. Fatiha bilmezler kandan beslenene vampirler diyenlerin kulağını çekeceksiniz ki ülkücüler Fatiha biliyormuş desin özür dilesin.”Arkadaş çakma milliyetçi. Her birbirinizden o arkadaşın söylemediği sözü söylemenizi isteyerek sözlerimi bitiriyorum: “Ne Mutlu Türküm Diyene”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ