Sağlık Bakanlığı'nın bugünkü korona virüs verilerinde ülke genelinde 92 kişinin hayatını kaybettiğini duyurması üzerine, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yalnızca İstanbul'da 164 vatandaşın virüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini paylaştı. Fahrettin Koca, bu görüşme üzerine İmamoğlu ile telefonda görüştü.

‘SADECE İSTANBUL, TOPLAM CAN KAYBININ ÜZERİNDE’
Sağlık Bakanlığı, bugünkü koronavirüs kaynaklı vefat sayısını ülke genelinde 92 olarak duyurdu. Ekrem İmamoğlu ise yalnızca İstanbul’da 164 vatandaşın koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı ve Fahrettin Koca'ya seslendi. İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

‘TEDBİR ALMADA GECİKİYORSUNUZ’
“Mezarlıklar Daire Başkanlığı’mızın “Bulaşıcı Hastalık Ölüm Sayısı” bugün 164 olmuştur. Bu sayı tüm pandemi döneminde bildirilen en yüksek sayıdır. Bulaşıcı hastalıktan vefat eden 164 vatandaşımıza Allah’tan rahmet dilerim. Sayın @drfahrettinkoca tedbir almada gecikiyorsunuz.”

KOCA, İMAMOĞLU'NU ARADI ‘ÇALIŞIYORUZ’
Bu gelişme üzerine Fahrettin Koca, İmamoğlu'nu aradı.İmamoğlu, şu bilgiyi verdi: “Sağlık Bakanımız Sayın @drfahrettinkoca az evvel beni aradı. Tedbirler konusunda hassasiyetle çalıştıklarını söyledi. Pandemi sürecinde seferberlik anlayışıyla, şeffaflık ve bilim temelinde tüm adımları hep beraber atmak vazifemizdir. Daha sağlıklı bir Türkiye umuduyla... “

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ