Genel
09 Aralık 2019 ( 441 görüntülenme )

AKAR: 'Taviz Yok, İyi Düşünün'

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar NATO ile Türkiye arasında terör örgütü YPG/PKK nedeniyle yaşanan gerilimle ilgili konuştu.

Türkiye’nin NATO’nun planlarını bloke etme niyetinin olmadığını belirten Akar, “NATO ortamında ülkemizin hak ve menfaatlerine ilişkin birtakım iddialar ortaya koyduğumuzda bu, NATO'ya karşı bir tavır olarak algılanmamalı” ifadelerini kullandı.

AA Editör Masası’nda konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın açıklamalarından satır başları şöyle:


'NATO'YA TAVIR'

"NATO, Türkiye ile daha güçlü ve daha anlamlıdır. Türkiye'nin sorgulanması anlamsızdır. Bizim NATO'da çektiğimiz yükün herkes farkında. NATO ortamında ülkemizin hak ve menfaatlerine ilişkin birtakım iddialar ortaya koyduğumuzda bu, NATO'ya karşı bir tavır olarak algılanmamalı."

'TAVİZ VERMEDİK, YENİDEN DEĞERLENDİRİN DEDİK'

"Planlarla alakalı sıkıntı bizimle ilgili değil. En son yapılan taviz değil. Yeniden değerlendirilmesine fırsat verdik. İki planın aynı anda yayınlanmasında mutabık kaldık. Makul isteklerimizden geri dönmemiz mümkün değil. Biz sabırla bildiklerimizi anlatmaya devam edeceğiz.”

'YPG TERÖRİSTTİR BÜTÜN DÜNYA BUNU BÖYLE BİLECEK'

“YPG teröristtir bütün dünya bunu böyle bilecek. Bundan vazgeçmemiz asla söz konusu değildir. Bunu gayrı resmi toplantılarda muhataplarımız haklısınız diyor. Fakat çeşitli sebeplerden doları bunları bazıları söylemiyor"dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ