Genel
04 Şubat 2020 ( 164 görüntülenme )

Akar: 'Rusya Biliyordu'

Suriye'nin İdlib kentinde Türk askeri konvoyuna yönelik saldırıda 8 şehit verdiğimiz saldırı sonrası gözler Türkiye-Rusya ilişkilerine çevrildi. Rusya, Türkiye'nin bölgedeki operasyonlarıyla ilgili kendilerini uyarmadığını iddia ederken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar saat ve dakika bilgisiyle yanıt verdi.

Rusya’dan gelen açıklamaların aksine, saat ve dakika vererek, Rusya’daki ilgililerin, Türk birliklerinin hareketliliği hakkında bilgilendirildiğini açıklayan Akar, şunları söyledi:


'BİZ RUSYA'YA BİLGİ VERDİK AMA YİNE DE ATEŞ AÇTILAR''

“İntikaller önceden kurulan düzen çerçevesinde muhatabımız olan Ruslarla koordine edildi. Onlara hem yer hem zaman bakımından gerekli bilgiler verildi. Son olayda da intikalimiz bir gün öncesinden (pazar) saat 16.13 ve teyiden saat 22.27’de buradaki ilgili arkadaşlarımız tarafından Rusya tarafındaki ilgili personele bildirildi. Bu iletişim ve bilgilendirmelere rağmen, tüm bu önlemlere rağmen, rejim tarafından gece saat 01.13’te unsurlarımıza karşı ateş açılmıştır.”

'REJİM ATEŞKESE UYMUYOR'

Bakan Hulusi Akar, Soçi ve Astana’da belirlenen mutabakatlar kapsamında başlatılan sürecin devam ettiğini belirtti. Bu çerçevede bugüne kadar çeşitli ateşkeslerin ilan edildiğini hatırlatan Akar, “Ancak her seferinde Rejim tarafından bu ateşkesler bozulmuş, bu ateşkeslerin sürekliliği sağlanamamıştır” diye konuştu.

Kaynak: sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ