Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2471 görüntülenme )

AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLERİNE ÖNEMLİ UYARI

TBMM Genel Kurulu'ndaki yüce divan oylamasında risk almak istemiyor.
AK Parti Grup Yönetimi, dört eski bakan hakkındaki ‘Yüce Divan’a sevkine gerek yoktur’ raporunun, Genel Kurul’daki oylamasına tam katılım için milletvekillerine mesaj gönderdi.
Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre mesajda, “16 Ocak Cuma günü önemli bir çalışma yapılacağı için mutlaka TBMM’de olun” denildi.

TBMM Genel Kurulu’nda gizli yapılacak olan ve parti grup kararı alma olanağı bulunmayan oylamada Yüce Divan’a sevk için en az 276 oy lazım. Bu durumda muhalefetin 223 oyuna Ak Parti’den 53 fire eklenmesi gerekiyor.

Risk almak istemeyen AK Parti, oylamadan önce vekillerinin eğilimini ölçmek için de nabız yoklaması yaptı.

Parti yönetimi, grubu 5’e ayırdı ve 5 grup başkanvekili, yaklaşık 60’ar milletvekilinin ne düşündüklerini öğrenmeye çalıştı.

Görüşülen milletvekillerinin büyük bölümünün komisyonun verdiği karar doğrultusunda oy kullanacağı saptandı. Parti grubunun yaptığı analiz, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na da iletildi.
 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tarihi Skandal! Sayın Cumhurbaşkanı, BU UÇAKLAR KİME KARŞI? ARANAN TERÖRİSTLER LİSTESİ... FLAŞ!.. AKŞENER'DEN KURULTAY AÇIKLAMASI! TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA SİVİL POLİS! Rusya Türkiye'ye Karşı Gizli Silahını Çekti AKP'ye Başkanlık Desteği Bakınız Kimden Geldi! IŞİD'den İsrail'e Son Tehdit! Ruslarla Uçak Krizi Büyüyor!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
FETÖ'NÜN KİLİT İSMİ YAKALANDI!