Genel
11 Temmuz 2017 ( 377 görüntülenme )

AK OCAKLAR'DAN DİKKAT ÇEKİCİ ÇIKIŞ!..

Merkezi Ankara'da bulunan Ak Ocaklar'dan bir heyet, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Bahreyn'in ambargo uyguladığı Katar'a destek ziyaretinde bulundu.

Ak Ocaklar'dan 4 kişilik heyet, Katar'ın başkenti Doha'da destek için bir dizi temaslarda bulundu. Ülkedeki basın kuruluşlarını ve bazı aileleri ziyaret eden heyet, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad el Sani'nin resminin bulunduğu ve vatandaşlar tarafından destek amaçlı imzalanan pankartlardan birine imza attı. Heyettekiler ayrıca Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer ile görüştü.


‘BU İSLAM ÜLKESİ, ŞU AN BİZİM GEÇEN YIL 15 TEMMUZ GECESİ YAŞADIKLARIMIZI YAŞIYOR'

Heyette bulunan Hakan Yiğit, günübirlik bu ziyareti Katar'a ve halkına destek olmak için gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu İslam ülkesi, şu an bizim geçen yıl 15 Temmuz gecesi yaşadıklarımızı yaşıyor. Halk, devletlerini hedef alan büyük bir kampanyaya maruz kalıyor" dedi.

‘KATAR'A KARŞI YAPILANLAR MÜSLÜMANLAR ARASINDA BÜYÜK BİR FİTNEDİR'

Yiğit, "Katar, 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Türkiye'nin yanında duran ilk ülkeler arasındaydı. Biz de bugün onlara desteğimizi beyan ediyoruz. Katar'a karşı yapılanlar Müslümanlar arasında büyük bir fitnedir. İslam dünyasında kardeşlik atmosferinin hakim olmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tvfran
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ