Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 3831 görüntülenme )

Ahmet Türk Hakkında Flaş Karar!

Flaş Gelişme...

Geçtiğimiz hafta görevinden uzaklaştırılan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Artuklu Belediye Başkanı Emin Irmak gözaltına alındı.

Güneydoğu’da DBP/HDP’li belediyelere yönelik soruşturmada bugün yeni bir gelişme daha yaşandı. Geçtiğimiz hafta Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan ve yerine kayyum atanan Ahmet Türk ile Mardin’in merkez Artuklu ilçe Belediye Başkanı Emin Irmak gözaltına alındı.

Türk, bugün saat 10.15 sıralarında Mardin’deki evinde yapılan arama ile birlikte gözaltına alındı. Ahmet Türk, sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, evinde başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Ahmet Türk’ün yerine ise İçişleri Bakanlığı’nca Mardin Valisi Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak atanmıştı.

ARTUKLU BELEDİYE BAŞKANI MAKAMINDA GÖZALTINA ALINDI
Artuklu İlçe Belediye Başkanı DBP’li Emin Irmak da aynı saatlerde belediyedeki makam odasında gözaltına alındı. Gözaltına alınan Irmak da sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.

‘İFTİRA KAMPANYASI’ DEMİŞTİ
İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname'ye dayandırılarak görevden alınıp yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Türk, kararı “Bir iftira kampanyası yürütmeye çalışıyorlar. Kayyım atamak halkın iradesine saygısızlıktır” diye değerlendirmişti. Türk’ün yerine Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mardin Valisi Mustafa görevlendirilmişti.

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ŞOK! AKP'den AKIL ALMAZ Uygulama! SÖZCÜ'DE ŞOK GÖZALTI!.. SON DURUM... Bakanlıktan Flaş Maaş Talimatı! Diyarbakır'da Sur'da Durum Gergin! Çatışma Var! Haliç Köprüsü'nde ALARM! Diyarbakır'da BOMBALI SALDIRI! Cumhurbaşkanı Erdoğan Talimat Verdi! Şemdinli'ye dikkat! PKK Üçlü Sınırda Stratejik Alan Kuruyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
BAHÇELİ'YE ŞOK!.. "İÇİMİZE SİNDİREMİYORUZ" DEDİLER, İSTİFA ETTİLER!..