Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, 24 Haziran seçimleriyle ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

‘SEÇMEN SAYISI BİR GÜNDE DEĞİŞİYOR’

Seçmen listelerinde büyük oynama olduğunu bugünkü köşe yazasında dile getiren Takan ‘Anlayacağınız, 3 bin 129 askerî öğrencinin yarısı bir koğuşta diğer yarısı ikinci koğuşta ikamet ediyor ve yatıp kalkıyor!. Ahlatlıbel mahallesinin seçmen sayısı da bir günde 2 bin 180'den 5 bin 309'a çıkıyor.’ diyerek iddialarını belgelerle destekledi.

‘BU SANDIKLARDAN AKP VE MHP’YE OY ÇIKIYOR’

Yasa dışı hazırlandığını ileri sürdüğü seçmen listelerine göre oy kullanılan sandıklarda MHP ve AKP’ye oy çıktığını belirten Takan, ‘Askerî öğrenciler, araçlarla oy kullanacakları Ahlatlıbel mahallesindeki okula getiriliyor ve askerî düzenle oy kullandırılıp geri götürülüyor. Sonuç ne oluyor?.. Oy kullanılan sandıklarda, çoğunlukla AKP ve MHP'ye oy çıkıyor!..’ diyerek kamuoyunun dikkatini çekti. Takan’ın yazısından konuyla ilgili başlıklar şöyle:

‘ASKERİ ÖĞRENCİLER OY KULLANAMAZ AMA...’

“Başkentin meşhur İncek'ine yolunuz düşerse, Ahlatlıbel mevkisinden geçerken görkemli binalar arasında Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ni gözlerinizle kolaylıkla seçebilirsiniz. İşte orada, kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize subay ve astsubaylarımız yetiştirilir. Seçim mevzuatımıza göre, askeri öğrenciler seçimlerde oy kullanmazlar. Öyle mi?.. Meğerse öyle değilmiş!..”

‘3.129 ASKERİ ÖĞRENCİNİN İKAMET KAYDI DEĞİŞTİRİLMİŞ’

“24 Haziran seçimleri öncesinde, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'nde eğitim gören 3 bin 129 askeri öğrencinin ikametgah kaydı şip şak Çankaya ilçesine alınmış, Ahlatlıbel'de oy kullanacaklarına dair seçmen kütüklerine kayıt olunmuş. Hem de "bu kadar da olur mu" denilebileceği hiç düşünülmeden... Herkesin aklı ile alay edercesine, 3 bin 129 askerin kaldığı yer de misafirhanenin 2 koğuşu olarak gösterilmiş;
"Ahlatlıbel Mah. İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bul. Jand. Sah. Güvenlik Akademisi Sitesi A Blok 14/24 A Çankaya-Ankara."

"Ahlatlıbel Mah. İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bul. Jand. Sah. Güvenlik Akademisi Sitesi B Blok 14/24 B Çankaya-Ankara."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ