Ana Sayfa
10 Mart 2020 ( 5251 görüntülenme )

Yıldırım'a Ağır İtham: Ben Şehit Cenazesinde Onlar İmza Peşinde'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı görevini bırakması ve yerine Binali Yıldırım’ın geçmesi öncesi yaşananlarla ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Konya’daki evinde gazetecilerle görüşen Davutoğlu, Binali Yıldırım’ın kendisine karşı imza topladığını söyledi.


'YILDIRIM ORGANİZE ETTİ'
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Ben Van'da şehitleri defnederken Binali Yıldırım karargahı kurmuş, delegelerden bana karşı imza topluyordu. Ben şehit defnederken, onlar tek tek il başkanlarını arayıp, imza topluyorlardı” dedi. Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

'BEN ŞEHİT CENAZESİNDE ONLAR İMZA PEŞİNDE'
"12 Eylül'de yapacağımız kongre için benim aleyhimde imzalar topluyorlardı. 9 Eylül günü Konya'daki TürkiyeHollanda maçını izlerken şehit haberi geldi. Ben hemen o anda Ankara'ya oradan da Van'a gittim. Ben Van'da şehitleri defnederken Binali Yıldırım karargahı kurmuş, delegelerden bana karşı imza topluyordu. Ben şehit defnederken, onlar tek tek il başkanlarını arayıp, imza topluyorlardı."

'BAHÇELİ TERÖRE KARŞI TEKLİFLERİMİ KABUL ETMEDİ'
"Sonra terörle mücadelenin kahramanı olmak kolay. ‘İnsan içine çıkamazlar' dediğim nokta buydu. Benim yanımda olacakları ben o gün tespit ettim. Bu yapılanlar parti disiplinine aykırı diyen başkanlar bugün benim yanımda. İkinci olarak da terörle mücadele kapsamında Bahçeli ile görüştüm ve 4 teklif götürdüm ve hiçbirini kabul etmedi. Şimdi bu kesimler benim karşıma geçmiş bana terör suçlaması yapıyorlar." dedi.

Kaynak Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ