2722 görüntülenme05 Ağustos 2020
Ayasofya'nın ibadete açıldığı gün kılıçla çıktığı minberde Atatürk’e lanet okuyan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a tepki dinmiyor. Hakkında suç duyurusu yağan Erbaş'a son olarak CHP'li Veli Ağbaba'dan sert sözler geldi. Erbaş'a 'meczup" diyen Ağbaba "FETÖ'nün esiri ve uşağı" ifadelerini kullandı. Ağbaba sosyal medya hesabına sabitlediği videoda şöyle konuştu:

‘İKİ YÜZLÜ AKP’
“AKP'nin ikiyüzlüğünü yüzlerine haykırıyorum. Gözümüzü budaktan sakınmadan gerçekleri söylemeye devam edeceğim. Onların yalanları varsa bizim de dağ gibi gerçeklerimiz var... Diyanet İşleri Başkanlığı makamında olan meczup, bazı ayıplarını örtmek için bu ülkenin kuırucu değerine küfür ediyor. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin ortak değeridir ve çimentosudur. Sağcının, solcunun, AKP'li'nin, CHP'linin, HDP'linin de ortak değeridir.Buna lanet okumak ancak o lanet okuyan meczubu toplum nezdinde sıfırlar.”

‘ONLAR ESİR VE UŞAK’
“Diyanet İşleri Başkanı elinde kılıçla ayıbını örtmek için Atatürk'e küfrediyor. Bilin ki Mustafa Kemal'e, Cumhuriyet'e en çok saldıranlar FETÖ'nün esiri ve uşağıdır. Bu beyefendi, geçmişte Adil Öksüz’ün doktorasında jüri olmuş; Fetullah Gülen’in vakıflarında yöneticilik yapmış bir şahıstır."

Kaynak: Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ