Genel
24 Mart 2019 ( 4826 görüntülenme )

Uyarı büyük: 'MEMUR GÜVENCESİ TEHLİKEDE'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Memurların İş güvencesi tehlikede” adıyla rapor hazırladı. Rapora göre, “AKP iktidarı memurun iş güvencesine de göz dikecek” dedi.

Ağbaba, kamu çalışma rejiminin uzun bir süredir performans ve mülakat sistemi ile güvencesiz ve esnek bir hale dönüştürülmeye çalışıldığını işaret ederken, “Kamu çalışma sistemi seçimlerden sonraki dönemde daha da güvencesiz hale getirilecek ve 657 sayılı Devlet Memurları Yasası'nda kapsamlı değişiklikler yapılacaktır” dedi.

Ağbaba, yapılacağını iddia ettiği değişikliklerle kamuda güvencenin ortadan kaldırılacağını belirterek şu açıklamayı yaptı;


'HAKLARI GERİ ALACAKLAR'

“Esnek çalışma ile bir sonraki aşama olan kamu performans sistemi hayata geçirilecek, kamu personellerinin tüm hakları elinden alınacaktır. Yeni programda haftalık çalışma süresi olan 40 saat doldurulması şartına vurgu yapılırken, bu çalışma saatinin belirli aralıklarını evden çalışarak da tamamlanabileceği belirtilmektedir". 

'MEMUR GÜVENCESİ TEHLİKEDE'

"Bu şekilde haftalık 40 saat üstü çalışmalarda kazanılan fazla mesai ve izin gibi haklar ortadan kaldırılacaktır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu tamamen değiştirilerek, güvencesiz bir yapıya kavuşturulacak ve kamu alanının topyekün tasfiye süreci başlayacaktır.” İfadelerini kullandı.

kaynak:yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ