Politika
16 Ocak 2018 ( 45986 görüntülenme )

ŞOK!.. AFRİN HAREKATI... MİLLET AYAKTA, ANKARA DUMAN!..

AĞIR İDDİA: HAREKATI GECİKTİRDİLER ÇÜNKÜ ARADA ZARRAB VAR

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan bugünkü köşesinde Afrin harekatıyla ilgili güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgileri paylaştı.

“Çok geç kalındı” diyen Takan, geç kalınma sebebini de Zarrab davasına bağladı.

Takan’ın yazısından öne çıkan başlıklar şöyle:

“ÇOK NET BİLGİM VAR, GEÇ KALINDI”


“Çok net bilgiye dayalı olarak söylüyorum; Genelkurmay Başkanlığı bundan 3 ay öncesinde Afrin operasyonu için bütün hazırlıklarını tamamlamıştı ve siyasi iradeye "hazırız" bilgisini vermişti. Kahraman özel kuvvetlerimiz Afrin içindeki tüm hazırlıklarını bitirmiş dört dörtlük bir biçimde talimat bekliyordu. Çok geç kalınmış bu operasyon için dahi iktidar niye bekledi?..”

“ZARRAB DAVASININ SONUCU GÖRMEK İÇİN HAREKATI GECİKTİRDİLER”

“ Sorunun cevabı; Zarrab davası beklendi... Bu davadan ne çıkacak, bakanlarla ilgili, başkaları ile ilgili sıkıntı çıkar mı, o dönemin bakanları ABD'ye gidemiyor, giderse tutuklanacaklar mı?.. İktidar ABD'den çekindiği için bu operasyonu geciktirdi. "Eyt", "üyt"lerle pazarlık yapacaklarını sanıyorlar. Aldılar cevabı, oturdular”

“ZARRAB DAVASI KÖTÜ GİDİNCE ALGI OPERASYONUNA BAŞLADILAR”

“ Şimdi daha maceracı daha sonuçları ve bedeli çok kanlı olacak bir algı operasyonuna hazırlık yapıyorlar. FETÖ'nün dolmuşundan inip Devlet Bahçeli-Doğu Perinçek'in kayığına binen iktidar, sonu bilinmeyenlerle dolu yeni bir maceraya daha hızla yelken açtı. O coğrafyada bizi neler bekliyor?.. Bilebileniniz var mı?.. “

“HAVA DESTEĞİ OLMADAN BU HAREKAT NASIL YAPILIR”

“Askeri uzmanlarla konuşuyorum; "Güçlü bir hava harekatı olmadan kalıcı başarıya ulaşmak imkansız" diyorlar. El Bab operasyonunda başarımızı güçlü hava operasyonlarımıza borçluyuz. Kara güçlerimiz, etkili hava operasyonlarımız sayesinde bölgede başarı elde etti. Şu anda bölgede savaş uçaklarımızı uçurabiliyor muyuz? Hayır!.. Malum dengelerden dolayı müsaade edilmiyor.

Peki nasıl olacak?.. “


Durum bu…

Kaynak: Ahmet Takan/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ