Genel
27 Mart 2019 ( 20482 görüntülenme )

HARB-İŞ'in İDDİASI ANKARA'YA DÜŞTÜ!..

Türk Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, özelleştirilen Tank Palet Fabrikası’nda üretilen Fırtına Obüslerinin ateşleme kumandasının Katar ortaklı şirketin eline geçebileceğini ileri sürdü.

Türk Harb-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Yaşar Yavuz, Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nın Katar ortaklı firmaya devredilmesinin vebalini alamayacaklarını belirterek tayin dilekçesi vermesinin ardından tüyler ürperten iddiasını şöyle dile getirdi:


'OBÜSLERİN ATIŞ KONTROL SİSTEMİ SAKARYA'DAKİ FABRİKADA'

 “Tank palet meselesinin vatan meselesi olduğunu boşuna söylüyor değiliz. Şu anda Afrin'de, sınırda fırtına obüslerimiz var. 35 işçimiz bir arıza olursa, anında müdahale etmek için orada görev yapıyor. Obüslerin atış kontrol sistemi Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nda bulunuyor. Fabrikada biri o kontrol düğmesine basarsa Afrin'de, savaş alanındaki obüsler atış yapamaz. Düşman üzerine gelse, askerimizin süngüden başka çaresi kalmaz.”

'GİZLİ BİLGİLER KATARLI ŞİRKETİN ELİNE GEÇER'

Atış kontrol sistemini Aselsan'ın yapıp bilgi paketini fabrikaya verdiğini anlatan Başkan Yavuz, “Bilgi paketinin montajı fabrikamızda yapılıyor. Kontrol sisteminin nasıl çalıştığını fabrikadaki bilgi işlem subayı bilir. O pakette gizli bilgileri var. Fabrika devredilirse bu bilgiler de Katarlı şirkete verilmiş olacak. Fabrikayı kapatsalar bu kadar zorumuza gitmezdi, içimiz sızlıyor” ifadelerini kullandı.

FABRİKA ARSASI VE İKİ ATÖLYE BMC'YE BEDELSİZ KİRALANDI

Harb-İş Sendikası Şube Başkanı Yaşar Yavuz, fabrikadaki 4 bin 200 metrekare alanın şimdiden BMC firmasına 18 aylığına bedelsiz kiralandığını söyledi. Ayrıca iki büyük atölyenin de yine BMC firmasına 24 aylığına bedelsiz verildiğini belirten Yavuz, BMC'nin işçi ve mühendislerinin de fabrikaya gelip gitmeye başladıklarını söyledi.

kaynak:yeniçağ/ sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ