Politika
27 Aralık 2017 ( 3609 görüntülenme )

ADANA BELEDİYESİ'NDEN FLAŞ ÇIKIŞ!..

"Adana’da Arapça tabelalar söküldü"


Adana Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde faaliyet gösteren Suriyelilerin işletmelerinde bulunan Arapça tabelaları kaldırdı. Uygulamanın devam edeceği ve işletmelerde Arapça tabelaların artık yer almayacağı öğrenildi.

AMAÇ: TÜRKÇE'Yİ KORUMAK"

Zabıta Daire Başkanlığı Denetim Şube Müdürlüğü'nce gerçekleştirilen çalışmada, şehrin kenar mahalleleri başta olmak üzere tüm noktalarda Türkçe'nin korunması çalışmaları kapsamında Arapça yazılı tabela, led ışık ve posterler söküldü.

Uygulamanın devam edeceği ve işletmelerde Arapça tabelaların artık yer almayacağı öğrenildi.

"ARAPLARLA GERGİNLİK"

BAE Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed, Türkleri 1916 yılında suç işlemekle suçlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını, kendi Twitter sayfasında paylamıştı. Tweette Fahri Paşa'nın suç işlediği, Araplardan para ve değerli yazmalar çaldığı iddia ediliyordu.

Paylaşımın son cümlesi ise “Bunlar Erdoğan'ın ataları ve onların Araplarla geçmişi” deniyordu. 

Zayed’in bu paylaşımları iki ülke arasındaki ilişkilerin gerilmesine neden olmuş ve . Büyükelçilik Maslahatgüzarı Havle Ali el-Şemsi Dışişleri Bakanlığına çağrılarak uyarılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da sert tepki göstermişti.Kaynak: İHA/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ