Reklamlar
Anasayfa » Haber
30 Ağustos 2017 ( 1027 görüntülenme )

ADALET KURULTAYI'NA AKP'DEN İNANILMAZ TEPKİ!..

AKP'den Adalet Kurultayı açıklaması


AKP Sözcüsü Ünal, Adalet Kurultayı ve sonrasında açıklanan sonuç bildirgesine ilişkin "CHP'nin düzenlemiş olduğu sözde Adalet Kurultayı, siyaset tarihimize bir utanç belgesi olarak geçecek bir sonuç bildirgesi yayımlamıştır" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Adalet Kurultayı ve sonrasında açıklanan sonuç bildirgesine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"AMAÇLARI FETÖ DAVASINI HÜKÜMSÜZ KILMAK"

"CHP'nin düzenlemiş olduğu sözde Adalet Kurultayı, adalet mefhumunu istismar etme tarzıyla siyaset tarihimize bir utanç belgesi olarak geçecek bir sonuç bildirgesi yayımlamıştır. Kurultayın sonuç belgesi; adalet, ekonomi, inanç özgürlüğü, eğitim, farklı yaşam tarzlarının güvence altına alınması, medya çeşitliliği konularında AK Parti iktidarlarının sağladığı yüksek başarıları inkar etmenin yanında, belgedeki asıl amacın 'Türkiye'de hukuk yok' mesajı ile uluslararası alanda FETÖ davalarını hükümsüz kılmak olduğu açıkça görülmektedir."

"ADALETİ İSTİSMAR EDİYORLAR"

"Bildirgenin temel hedefi, adalet istencini istismar ederek, uluslararası alanda Türkiye'ye saldıran kesimlere altlık oluşturmak ve onlar adına uluslararası kamuoyuna içeriden seslenmektir. Şüphesiz bu ülkenin tüm siyasi partileri, her konuda görüşlerini ifade edebilir, bu minvalde sorunlu gördükleri konulara dair öneri ve eleştirilerini dile getirebilir. Adalet mücadelesi ise tüm tartışmaların da ötesinde, meşruluğu tartışma konusu dahi yapılamayacak kadar kutsal bir mücadeledir." 

"2002'DEN BERİ ADALET MÜCADELESİ VERİYORUZ"

"AK Parti hükümetleri 2002'den bu yana Adalet mücadelesini meşru zeminde, millet adına en etkin şekilde yapabildiği için milletimizin takdirine mazhar olmuşlardır. Kılıçdaroğlu CHP'si böylesine kutsal bir mücadeleyi meşruiyet zemininde yürütmek yerine, devletin, anayasanın, mahkemelerin meşruiyeti olmadığını ifade etmektedir. Ağır bir darbe girişimi yaşamış ve bunun sonuçlarını yönetmeye çalışan, terör örgütleri ile zorlu bir mücadele verilen ülkemizde devletin çöktüğünü söylemekle ne yapılmak istendiği gayet açıktır." 

"BU YARGIYA MÜDAHALEDİR"

"Ahlaki ve siyasi meşruiyeti gözeten bir adalet mücadelesi, Anayasayı 'gayrımeşru', seçilmiş hükümeti 'sivil dikta', seçilmiş Cumhurbaşkanını 'diktatör' ilan ederek sokak ve örtülü isyan çağrısı yaparak yapılmaz. Kılıçdaroğlu'nun CHP'si hangi Anayasal düzen içerisinde adalet aradığını topluma açıklamak durumundadır. Devam eden yargı süreçlerine bu kadar aleni bir şekilde saldıran Kılıçdaroğlu'nun bu tutumu Anayasa'nın 138. maddesine uygun mudur? Bunu da aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz."

Kaynak: Yeniçağ

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakanlar Kurulu'ndan ŞOK KARAR! WASHİNGTON POST Yazdı... KRİZE ŞOK ÇAĞRI!.. FLAŞ!.. BÜYÜK ÖDÜL SAHİBİNİ BULDU!.. REKTÖR SEÇİMLERİ İÇİN ŞOK KARAR! Suriye'de Şiddetli ÇATIŞMALAR! MHP'de İSTİFA! DARBE HAKKINDA İNANILMAZ İDDİA! DİYANET'TEN FETÖ RAPORU!

Bakmadan Geçme!

KAPAT
RAPOR YAYIMLANDI... İŞLER ÇATALLAŞTI... BAKIN 15 TEMMUZ'DA NE OLMUŞ!..