7610 görüntülenme 20 Aralık 2018
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Meclis'te süren Bütçe görüşmelerinde İçişleri Bakanlığı Bütçesi hakkında konuştu. Ümit Özdağ, Jandarma'nın ordunun önemli bir parçası olduğunu belirterek, jandarma içindeki tarikat yapılanmasının önlenmesi gerektiğini söyledi.

'FETÖ GİTTİ BAŞKA BİR TARİKAT GELDİ'

Jandarmanın, ordunun bir parçası olduğunu belirten Özdağ, Suriye’nin kuzeyinde birçok Jandarma personelinin sınır ötesi operasyon gerçekleştirdiğini söyledi. Türkiye’de ‘Paralel devlet olgusunun AKP döneminde ortaya çıktığının altını çizen Özdağ, Jandarma Genel Komutanlığı içinde FETÖ örgütlenmesinin yerini başka bir tarikatın aldığını söyledi.

'BU İŞ ÇOK CIVIYOR, YARIN FETÖ İÇİN BİRİLERİ GENEL AF DİYECEK GÖRECEKSİNİZ'

Özdağ Fetö ile mücadelede özellikle ankesörlü telefon olayında vahim hataların yapıldığını, suçsuz subayların görevden alındığını söyerek ‘bu iş çok cıvıyor, çok cıvıyor yarın birilerinin fetöye genel af diyeceğini göreceksiniz, bu bilinçli yapıyorlar’ dedi.

Özdağ, Jandarma’ya istihbarat yetkisinin verilmesi gerektiğini belirterek, Jandarma'nın kırsalda başladığı takibi kentte devam ettirmesi gerektiğini kaydetti. Ankesörlü telefon operasyonlarında ağır hataların yapıldığını belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Jandarma’nın terörle mücadele deneyimi yüksek bir ordu olduğunu söyledi.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ