İçişleri Bakanı Soylu, "Muhalefetten 178 aday hakkında PKK'dan adli işlem var, 45'i hakkında FETÖ'den, 4'ü hakkında aşırı sol örgütlerden, 4'ü hakkında DEAŞ'tan" açıklaması yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber'de Basın Kartı Programında yaptığı açıklamada, PKK ile halen iltisakı ve irtibatı bulunan belediye meclis üyesi adaylarının seçilmeleri halinde açığa alınacağını bildirdi. Muhalefetten 178 aday hakkında PKK'dan adli işlem olduğunu belirten Soylu, "45'i hakkında FETÖ'den, 4'ü hakkında aşırı sol örgütlerden, 4'ü hakkında DEAŞ'tan" bilgisini verdi.

YSK BU ADAYLARI ONAYLADI

Soylu’nun açıklaması böyle, böyle ama bir sıkıntı var çünkü bu adayların hepsi Yüksek Seçim Kurulu’nun onayından geçmiş adaylar. Onaydan geçtiğine göre bu kişiler hakkında sabıka yok, mahkumiyet yok. Öyleyse İçişleri Baklanı Soylu’nun bu açıklaması niye?

İŞİN GERÇEĞİNDE NELER OLUYOR?

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut bugünkü köşesinde Bulut ‘tüm yapılanların seçmene baskı oluşturmak ve seçmeni Millet İttifakına oy vermekten caydırmak amaçlı yapıldığını vurguladı. Arslan Bulut’un konuya ilişkin açıklamaları şöyle;

‘AMAÇ SON DAKİKADA SEÇMENİ CAYDIRMAK’

“Anlaşılıyor ki, birçok il ve ilçede iki ittifakın oyları kafa kafaya gidiyor. Fakat, "PKK, millet ittifakını destekliyor" iddiasını öne sürerek, AKP'ye ders verecek kararsız görünen seçmeni, son dakikada caydırmak için çabalıyorlar. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bir taraftan "En fazla Kürt oyunu alan parti AK Parti'dir. Bu seçimde de öyle olacaktır." derken,

Diğer taraftan "1 Nisan'dan sonra Sayın Yavaş seçilirse Ankara'da belediyeyi HDP yönetecektir." iddiasını tekrarlıyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise "İtirazımız, karşı ittifakın içinde PKK'nın olması, HDP'nin olması. Hangi güç farklı farklı görüşlerden olan partileri, PKK'yı, FETÖ'yü ve tüm terör örgütlerini aynı çatı altında birleştirdi? Bu konuda izahta bulunmak zorundalar." diyebiliyor!”

‘HDP İLE DOLMABAHÇE MUTABAKATINI KİM İMZALADI'

“ Verilecek cevap, "Sizi çözüm sürecine kim ikna etti? Oslo'da sizi PKK ile masaya oturtan güç kimdi? Habur'da teröristleri karşılamanızı kim dayattı? Dolmabahçe mutabakatını imzalamanızı kim emretti? Kandil-İmralı hattını kim kurdurdu" olabilir.”

‘OSLO GÖRÜŞMESİNİ KİM KİMLE YAPTI’

“ Hatta Oslo görüşmelerinde "koordinatör ülke temsilcisi"nin müzakereleri başlatırken, "Bu, sadece bizim fikrimizdi. Ne Türk tarafından ne de Kürt tarafından olumlu yönde herhangi bir teklif aldık. İki tarafın değil, bizim sorumluluğumuz altında girişilen bir inisiyatiftir. Abdullah Öcalan tarafından üretilen kendi fikirleri parlamentoda yasa çıkaracakları zaman dikkate alınacaktır." dediği hatırlatılabilir!

‘PKK’NIN YOL HARİTASI KİMİN ELİNDEYDİ’

“Yine 2011 seçimlerinden sonra PKK saldırıları yoğunlaşınca, Murat Karayılan'ın, "demokratik özerklik konusunda mutabakata vardık ama hükümet, seçimden sonra buna uymadı" sözleri hatırlatılabilir. Oslo'da PKK'yla görüşenlerin, "Önderliğin (Abdullah Öcalan'ın) yol haritası elimde. Maddeleri de belli. Haydi buyurun müzakere edelim. Ordunun şu an yaptığı planlı bir operasyonu yoktur" sözleri hatırlatılabilir.

Milletin aklını, belleğini ve ferasetini, 1 Nisan sabahı hep birlikte göreceğiz. Tabii, bu tartışmalarla ekonomik krizin unutturulduğu da bir gerçek! “

Kaynak: Arslan BULUT/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ