Genel
26 Aralık 2019 ( 4601 görüntülenme )

Akit mesajı çekti: ''Örtülü Af'

İktidara yakın Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, AKP ve FETÖ arasındaki ilişkiyle ilgili dikkay çeken ifadeler kullandı. 


HER İKİSİ DE  BOP'UN PARÇASI

FETÖ’nün daha çok AKP’de örgütlendiğini belirterek, “Senaryoya göre AK Parti BOP ile zaten aynı projenin bir parçası olacaktı. İşin Teolojik ve Sosyolojik ayağını FETÖ, siyasi ve askeri ayağını AK Parti üstlenecekti” ifadelerini kullandı. Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın “FETÖ’cülerin 2020 için beklentileri” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

SENARYOYA GÖRE AKP VE FETÖ BOP'UN PARÇASI OLACAKTI

Daha önemli bir konu var aslında, onu ıskalıyoruz. Siyasi endişe dini endişenin önüne geçti. FETÖ’nün dini piyasaya hakimdi. O dine inananlar, her partide vardılar, daha çok da AK Parti’de örgütlenmişlerdi.  Senaryoya göre AK Parti BOP ile zaten aynı projenin bir parçası olacaktı. İşin Teolojik ve Sosyolojik ayağını FETÖ, siyasi ve askeri ayağını AK Parti üslenecekti." 

'VAN MİNIT İŞİ BOZDU'

"Bu proje “one minute” ile çıkmaza girince ipler koptu. 15 Temmuz gündeme geldi. 17/25 veya 15 Temmuz öncesi dönemde bu dine inananlardan darbeye destek vermeyenler yargı sürecinin dışında kaldılar.”

CEMAAT ÖRTÜLÜ AF BEKLİYOR

“Cemaat Türkiye’de “örtülü bir af” beklentisi içinde. Diyorlar ki, “Yeni yargı düzenlemeleri ile ve Yargıtay kararları, AYM kararları çerçevesinde suçun niteliği değişecek ve birçok kişi cezaevinden çıkabilir.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ