Genel
19 Aralık 2017 ( 474 görüntülenme )

Abdulkadir SELVİ FENA DÖKÜLDÜ... AKP DUMAN!..

SELVİ: 17/25 ARALIK SONRASI AKP GÜLEN'LE BARIŞMAK İÇİN ARACI GÖNDERDİ

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin FETÖ'yü iyi analiz edemeyip, zamanında müdahale edememesini eleştirdi. Selvi, ayrıca hükümetin 17 Aralık'tan sonra Gülen'le barışmak istediğini iddia etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, hükümetin 7 Şubat'tan sonraki süreci iyi analiz edemediği görüşünü dile getirerek;

"AKP GÜLEN'LE BARIŞMAK İÇİN ARACILAR GÖNDERDİ"

 "AK Parti 7 Şubat’tan bu yana süreci tam olarak anlayamadı. Zamanında yapması gereken müdahaleleri yapmadı. En azından 17 Aralık yaşandıktan sonra 25 Aralık yaşanmayabilirdi. Ders alınsa, 17 Aralık’tan sonra hâlâ Fetullah Gülen’den sulhname getirmesi için gazeteci Fehmi Koru ile Alaattin Kaya,Pensilvanya’ya gönderilir miydi?" eleştirisinde bulundu.

Selvi yaptığı açıklamada;

"ERDOĞAN'LA GÜLEN'İ BARIŞTIRMAK İSTEDİLER"

"7 Şubat yaşandı. MİT yasası değiştirilip Hakan Fidan’a yönelik operasyon önlendi. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi eskiye dönüldü. Gezi olaylarında Erdoğan’ın talimatına rağmen kabinenin yarısı tweet atmaktan çekindi. FETÖ, dershaneler konusunda savaş ilan ederken birileri hâlâ Erdoğan’la Gülen’i barıştırma çabası içindeydi" diyen Selvi, "Eğer 7 Şubat’tan sonra FETÖ tehlikesi iyi teşhis edilip Erdoğan’ın arkasında sağlam durulsaydı 15 Temmuz yaşanır mıydı?" diye sordu.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ