Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2377 görüntülenme )

ABD'den Soykırıma Dair Beklenen Açıklama Geldi!

Bu sözcüğün kullanımı çok özel bir hukuki hüküm gerektiriyor...

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, IŞİD tarafından hedef olan Suriye ve Irak’taki Hristiyanlara yönelik katliamların ‘soykırım’ olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry geçen hafta yaptığı açıklamada, Ortadoğu’daki Hristiyanların aşırıcılar tarafından kitleler halinde öldürülmesinin ‘soykırım’ olarak nitelendirilip nitelendirilmemesini görüştüklerini belirtmişti.
Günlük basın toplantısında bu konuya ilişkin bir soruyu yanıtlayan Beyaz Saray Sözcüsü Earnest, ‘soykırım’ ifadesinin kullanılacağı noktaya ‘henüz’ ulaşılmadığını savundu: “Bu sözcüğün kullanımı çok özel bir hukuki hüküm gerektiriyor ve bu noktaya henüz ulaşılmış değil.”


Earnest ayrıca, “Uzun süredir bu eğilim, aslında eğilim değil, IŞİD tarafından Suriye ve Irak’taki azınlıkların katledilmesi için benimsenen bu taktikle ilgili endişelerimizi dile getirdik” ifadelerini de kullandı.(tr.sputniknews)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

NATO AÇIKLADI... İŞ KARIŞTI!.. KILIÇDAROĞLU'NDAN ÇOK ŞAŞIRTICI AÇIKLAMA... ŞOK!.. SİLAH BİTTİ... ABD İLE "KAVGA" SAVAŞI!.. Bahçeli'den Tehlikeli Provokasyon! Osmanlı'yı Kim Vurdu! Artık Dengeler Değişecek BİRLEŞİK KRALLIK'tan DÜNYAYA GÖZDAĞI!.. Atatürkün Hayatı ve Çanakkale Savaşı Belgeseli

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Allah'ın Gazabı Üstüne Olsun Ey AKP! ŞİMDİ AYAĞA KALK, ŞEHİDİMİZ GELİYOR!