Reklamlar
Anasayfa » Haber
08 Aralık 2016 ( 2372 görüntülenme )

ABD'den Soykırıma Dair Beklenen Açıklama Geldi!

Bu sözcüğün kullanımı çok özel bir hukuki hüküm gerektiriyor...

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, IŞİD tarafından hedef olan Suriye ve Irak’taki Hristiyanlara yönelik katliamların ‘soykırım’ olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry geçen hafta yaptığı açıklamada, Ortadoğu’daki Hristiyanların aşırıcılar tarafından kitleler halinde öldürülmesinin ‘soykırım’ olarak nitelendirilip nitelendirilmemesini görüştüklerini belirtmişti.
Günlük basın toplantısında bu konuya ilişkin bir soruyu yanıtlayan Beyaz Saray Sözcüsü Earnest, ‘soykırım’ ifadesinin kullanılacağı noktaya ‘henüz’ ulaşılmadığını savundu: “Bu sözcüğün kullanımı çok özel bir hukuki hüküm gerektiriyor ve bu noktaya henüz ulaşılmış değil.”


Earnest ayrıca, “Uzun süredir bu eğilim, aslında eğilim değil, IŞİD tarafından Suriye ve Irak’taki azınlıkların katledilmesi için benimsenen bu taktikle ilgili endişelerimizi dile getirdik” ifadelerini de kullandı.(tr.sputniknews)

 

Reklamlar

Önerilen Haberler

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Herşey Ortaya Çıkacaktı MHP Genel Başkan Adayı Sinan Oğan’ın Güzel Ziyaretçileri Vardı! FLAŞ!.. ERDOĞAN'DAN ACİL EYLEM PLANI!.. Irak’ta Sıcak Gelişme! Mal Beyanları Açıklandı Dünyadan Erdoğan'a Tepki Yağıyor DOĞRU TESPİT DOĞRU ÇÖZÜM Yurt Genelinde Hava Durumu

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Türkiye Seferber Oldu ama Yardım Skandala Dönüştü!